۲۰ نفر
۱۲ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۰
مدرک تحصیلی کارمندان دولت چیست؟

تسنیم نوشت:بررسی‌ها نشان می‌دهد، از مجموع ۲میلیون و ۲۷۶ هزار کارمند دولت حدود ۴۲۷ هزار نفر در وزارت بهداشت مشغول به کار بوده و از این تعداد تنها ۴۱ هزار نفر دارای مدرک دکتری هستند.

مجموع کل کارمندان دستگاه‌های دولتی به همراه نهادها و موسسات غیردولتی و قوه قضاییه در ابتدای سال ۹۷ بالغ بر ۲ میلیون ۲۷۶ هزار ۹۲۸ نفر بوده که نسبت به ابتدای سال ۹۶ با کاهش ۵۵ هزار ۱۷۱ نفری روبرو شده است.

بر این اساس، یک میلیون و ۵۳۴ هزار نفر  کارمند رسمی، ۲۹۹ هزار نفر کارمند پیمانی، ۳۰۷ هزار نفر کارمند قراردادی  و ۱۳۵ هزار نفر کارمند با قرارداد کارگری در دولت و قوه قضاییه فعال هستند. گفتنی است، بیشترین تعداد کارمندان در وزارت خانه‌های آموزش و پرورش (با ۹۵۵ هزار کارمند) و بهداشت (با ۴۲۷هزار نفر) مشغول به کار هستند.

لازم به ذکر است، در جدول زیر تعداد کارکنان نیروهای مسلح به دلیل محرمانه بودن ذکر نشده است.

همچنین در جدول زیر تعداد کارمندان دولت به تفکیک مدرک ذکر شده است. بر این اساس ۸۱ هزار کارمند دولت دارای مدرک دکتری بوده که حدود ۴۱ هزار نفر آنها در وزارت بهداشت مشغول به کار هستند. به این ترتیب با توجه به تعداد ۴۲۷ هزار کارمند مشغول به کار در این وزارت خانه تنها حدود ۱۰ درصد کارمندان وزارت بهداشت دارای مدرک دکتری هستند.

۱۷۲۲۳

کد خبر 1245991

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =