مدیرکل راه‌آهن جنوب: خط آهن خوزستان زیر سیلاب نرفته، طرفین آن را آب فراگرفته

برنا نوشت: عبدالکریم درویش زاده گفت: سرعت تردد قطارهای محور جنوب را به دلیل مسایل ایمنی در برخی مسیرها کاهش دادیم البته مشکل خاصی در تردد قطارها نداریم و تردد در جریان است.

عبدالکریم درویش زاده مدیرکل راه آهن جنوب ظهر امروز دوشنبه در اهواز با اشاره به عکس منتشر شده از زیر آب رفتن خطوط ریلی در بامدژ در شبکه های اجتماعی اظهار کرد:  من و معاونانم در بامدژ حضور داریم و خط آهن اهواز به تهران در منطقه بامدژ هنوز  زیر آب نرفته است و تردد قطارهای محور جنوب جریان دارد.

او گفت: در حال حاضر طرفین خط را آب فرا گرفته است و از قسمت بامدژ از سمت آهودشت تا خروجی بامدژ به طول حدودا ۱۵ کیلومتر  آب در کناره خط آهن در جریان است.

مدیرکل راه آهن جنوب افزود: سرعت تردد قطارهای محور جنوب را به دلیل مسایل ایمنی در برخی مسیرها کاهش دادیم البته مشکل خاصی در تردد قطارها نداریم  و تردد در جریان است و در حال حاضر مشکلی نداریم.

درویش زاده گفت: در منطقه بامدژ ما برای خدمات رسانی به مردم با توجه به این که روستا را به طور کامل آب گرفته است ساختمان های جانبی ایستگاه بامدژ و مسجد را در اختیار مردم گذاشتیم.

او ادامه داد: علاوه بر آن ۱۴ واگن مسقف چهار محوره را هم در ایستگاه بامدژ مستقر کردیم و مخزن آب شرب را در این ایستگاه به مردم رساندیم.

مدیرکل راه آهن جنوب بیان کرد: موتور برق سیار نیز برای تامین برق آنها فراهم شده و در حال حاضر به مردم خدمات رسانی می کنیم و تردد خودمان در جریان است و مشکل خاصی تا الان وجود ندارد، اما اگر حجم آب افزایش یابد، وضعیت تغییر کند.

او در پاسخ به پرسش خبرنگار برنا درباره احتمال لغو حرکت قطارهای تهران به اهواز و بلعکس در اثر بارندگی های شدید، توضیح داد: این به حجم خروجی آب بستگی دارد و اگر ارتفاع آب در محل هایی که در معرض سیل است بالا رود، احتمال این که این اتفاق بیفتد وجود دارد و نمی توانیم آن را رد کنیم ولی در حال حاضر مشکلی نداریم.

درویش زاده درباره بارندگی شدید و احتمال وقوع سیلاب و تاثیر آن بر خطوط ریلی محور جنوب و اقدامات احتیاطی راهنمایی راه آهن جنوب، گفت: کاری که ما می توانیم بکنیم این است که آب روهایی که از زیر خطوط ریلی عبور می کنند را لایروبی و بازگشایی کنیم و شرایطی را ایجاد کنیم تا آب بتواند از زیر خط آهن جریان پیدا کند که ما این کار را در طول سال انجام دادیم و هیچ مشکلی از این بابت نداریم.

مدیرکل راه‌آهن جنوب درباره خطوطی که در مسیر سیلاب قرار دارند، و یا در مجاورت رودخانه هستند و احتمال سیلابی شدن آنها وجود دارد، بیان کرد: از اهواز به سمت اندیمشک حد فاصل بامدژ به آهودشت و  بامدژ به خاور، چنین احتمالی وجود دارد.

درویش زاده در پایان اضافه کرد: تیم های عملیاتی راه آهن در زمینه مخابرات، خط و تاسیسات، ساختمان به اتفاق معاونان و خودم با همه امکانات در ایستگاه بامدژ مستقر هستیم.

17231

کد خبر 1246035

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =