تولیدکنندگان پاکستان خواستار تعرفه بر واردات سیمان از ایران شدند

فارس به نقل از ترافیت نوشت: تولیدکنندگان سیمان در پاکستان از دولت این کشور خواستند تا در کنار کاهش هزینه‌های تولید، بر واردات سیمان از ایران به این کشور نیز تعرفه‌های ضددامپینگ‌ اعمال کنند.

شرکت‌های تولیدکننده سیمان در پاکستان از دولت اسلام آباد خواستند تا در راستای کاهش هزینه‌ تولید این محصول در این کشور اقدام کند، آنها همچنین خواستار اعمال تعرفه‌های وارداتی ضددامپینگ بر واردات سیمان از ایران به پاکستان شدند. 

تولیدکنندگان سیمان ایرانی نه تنها بازار سیمان در خود پاکستان را در دست گرفته‌اند، بلکه بازار سیمان افغانستان را نیز به دلیل هزینه‌های تولید پایین‌تر، از پاکستانی‌ها ربوده‌اند. 

دیگر پاکستانی‌ها آن گونه که تا سال ۲۰۰۷ بازار سیمان افغانستان را دراختیار داشتند، در این همسایه شمالی خود نفوذ ندارند. 

سهم صادرات شرکت‌های پاکستانی از صادرات سیمان به افغانستان در هشت ماه نخست سال مالی  ۲۰۱۹ از ۵۴ درصد در سال ۲۰۰۷ به ۲۴ درصد رسیده است.

یکی از اصلی‌ترین دلایل این مسئله، باز شدن بازار پاکستان به روی دیگر کشورها از جمله ایران است و ایران هم از مازاد تولید سیمان برخوردار است. 

بنا به گفته کارشناسان پاکستانی، شرکت‌های واقع در ایالت‌های پنجاب و خیبر پختون خواه بیشترین آسیب را از کاهش صادرات به افغانستان داشته‌اند.  شرکت‌های واقع در این دو ایالت، از کاهش ۱۶ درصدی صادرات به افغانستان در هشت ماه نخست سال جاری مالی خبر دادند. 

۲۲۳۲۲۳

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1246042

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =