۲ ملایری زیر آوار ناشی از بارش باران جان باختند

ایرنا نوشت: رییس جمعیت هلال احمر ملایر گفت: بر اثر ریزش آوار ناشی از بارندگی های شدید 48 ساعت گذشته، 2 تن در روستای «میشن» این شهرستان جان خود را از دست دادند.

حسن آبخو گفت: این حادثه بامداد امروز سه شنبه در روستای میشن رخ داد و یک واحد مسکونی بر اثر ریزش شدید باران فرو ریخت.
وی بیان کرد: پس از اطلاع از این حادثه بی درنگ 2 تیم عملیاتی هلال احمر به همراه تیم های آتشنشانی و اورژانس به محل اعزام شدند.
رییس جمعیت هلال احمر ملایر ادامه داد: در این حادثه ناگوار یک مرد 42 ساله و یک زن 35 ساله زیر آوار ماندند و جان خود را از دست دادند و تیم های امدادی پس از تلاش فراوان اجساد آنها را از زیر آوار بیرون آوردند.
آبخو رعایت نکردن نکات ایمنی در ساخت و ساز و فرسودگی زیرین بنا را موجب این حادثه دانست و گفت: تمام توصیه های لازم به مردم داده شد که در صورت فرسوده بودن و آسیب دیدن بنا از منازل خود خارج شوند.

وی تاکید کرد: با توجه به تداوم بارش ها و آسیب دیدن بسیاری از منازل مسکونی بویژه در روستاها، نیاز است مردم موارد ایمنی را رعایت کرده و نسبت به تخلیه منازل خود اقدام کنند.
آبخو اظهار داشت: در این راستا از سوی ستاد مدیریت بحران شهرستان چند روستا که در مسیر رودخانه ها قرار دارند و در خطر آبگرفتگی هستند، دستور تخلیه آنها صادر شد و تیم های عملیاتی امداد و نجات نیز آماده ارایه هرگونه خدمت است.

طی 2 روز گذشته یکهزار و 400 واحد مسکونی بر اثر ریزش شدید برف و باران در شهرستان ملایر آسیب جدید دید و یا تخریب شد.
 

۴۲۴۲

کد خبر 1246223

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =