تهرانی‌ها چگونه به سیل‌زدگان لرستان کمک کنند؟

تسنیم نوشت: معاون مشارکتهای مردمی و اشتغال بهزیستی استان تهران در ارتباط با اقلام مورد نیاز سیل زدگان در استان لرستان و همچنین چگونگی کمک به سیل زدگان توضحیاتی را مطرح کرد.

مهشید چوبکار با اشاره به تماس مدیرکل بهزیستی استان لرستان با مدیر کل بهزیستی استان تهران اظهار کرد: در پی این تماس نیازمندیهای استان برای مددجویان و همچنین سایر افراد سیل زده در  استان لرستان اعلام شد.

وی تصریح کرد: بر همین اساس از امروز سازمان بهزیستی استان تهران آمادگی جمع آوری کمک‌های غیر نقدی را برای سیل زدگان استان لرستان دارد و شهروندان تهرانی می‌توانند با مراجعه به شیرخوارگاه آمنه کمک‌های خود را برای سیل زدگان ارائه دهند.

معاون مشارکتهای مردمی و اشتغال بهزیستی استان تهران ادامه داد: تمهیداتی هم اندیشده شده که چنانچه افراد نتوانند به شیرخوارگاه آمنه مراجعه کنند از طرق دیگر و با مراجعه کارکنان بهزیستی به درب منازل، کمک‌ها دریافت شود.

چوبکار در ارتبار با اقلام مورد نیاز برای سیل زدگان استان لرستان نیز گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی و همچنین تخریب خانه‌های هموطنان در شهرستان‌ها این استان اقلامی از جمله پتو - زیر اندار(موکت یا فرش )-البسه گرم در سایزهای مختلف- موادغذایی شامل ( انواع کنسرو و تن ماهی)--مواد غذایی خشک  (مانند برنج ، ماکارونی، روغن ، رب ، قند  ،چای ، نمک )- نان بسته بندی -انواع حبوبات ( مانند عدس و لوبیا چیتی و..)- آب معدنی - شیر خشک- پوشک  در سایزهای مختلف- پوشینه(در سایزهای مختلف)  - وسایل ساده  پخت غذا ( مانند  قابلمه ، ماهیتابه ، بشقاب، کاسه ، قاشق و چنگال و ....) -وسایل گرمایشی ( بخاری و پخت پز گازی و نفتی )- یخچال- چراغ قوه و انواع وسایل کمک توانبخشی (  مانند  ویلچری،  واکر ، عصا و.....) مورد نیاز است.

وی با اشاره به زمان ارسال کمک‌ها به مناطق سیل زده استان لرستان تصریح کرد: به محض اینکه کمک‌ها به میزان قابل قبول جمع آوری شد نخستین کاروان اعزام و در ادامه نیز سایر محموله‌ها ارسال خواهد شد.

۴۲۴۲

کد خبر 1246406

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =