موضع‌گیری روسیه و چین نسبت به استعفای بوتفلیقه

ریاست‌جمهوری روسیه و وزارت خارجه چین به استعفای رئیس‌جمهور الجزایر واکنش نشان دادند.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی دفتر ریاست‌جمهوری روسیه گفت: ما با دقت اوضاع الجزایر را پیگیری می‌کنیم و تأکید داریم که نباید در امور الجزایر مداخله خارجی صورت گیرد. تحولات کنونی الجزایر یک موضوع داخلی است و نباید دیگر کشورها در آن مداخله کنند.

پسکوف تأکید کرد: ما امیدواریم که تحولات سیاسی جدید در الجزایر بر روابط ما با این کشور تأثیر نگذارد. روابط ما با الجزایر روابطی مستحکم و تاریخی است.

عبدالعزیز بوتفلیقه سه‌شنبه شب استعفای خود را از سمت ریاست‌جمهوری این کشور کمی قبل از پایان دوره چهارم ریاست‌جمهوری‌اش اعلام کرد.

الجزایر از ماه‌های گذشته صحنه اعتراضات گسترده علیه نامزدی بوتفلیقه در انتخابات ریاست‌جمهوری برای دور پنجم بود.

در همین حال، خبرگزاری اسپوتنیک نیز گزارش داد که پکن امیدوار است الجزایر روند گذار صلح آمیز را پس از استعفای بوتفلیقه داشته باشد.

سخنگوی وزارت خارجه چین امروز (چهارشنبه) گفت، چین بر این باور است که الجزایر باید روند گذار صلح آمیز قدرت را پس از استعفای عبدالعزیر بوتفلیقه مدیریت کند.

وی ادامه داد: ما به اظهارات مرتبط بعدی توجه نشان داده‌ایم. بوتفیلقه در روند همکاری بین چین و الجزایر و توسعه این روابط نقش چشمگیری داشته است. ما بر این باوریم که مردم الجزایر آماده اجرای روند گذار صلح آمیز و با ثبات و تضمین صلح و ثبات در این کشور هستند.

17231

کد خبر 1246523

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =