واکنش سازمان هواپیمایی به سوءاستفاده برخی شرکت‌های هوایی: گران‌فروشی ندیده‌ایم

ایلنا نوشت: سخنگوی سازمان هواپیمایی گفت: اگر ستاد مدیریت بحران تشخیص دهد که برای برخی پروازها در مسیر مناطق سیل‌زده تخفیف اعمال شود، تخفیف‌های ویژه‌ای ارایه خواهد شد.

رضا جعفرزاده درباره وضعیت فروش بلیت هواپیما در شرایط بحرانی برخی از استان‌های سیل‌زده اظهار داشت: سازمان هواپیمایی کشوری در تمام این ایام همواره به تمام شرکت‌های هواپیمایی این توصیه را داشته که حداکثری همکاری با مسافران و مردم مناطق سیل زده را داشته باشند تا جابه‌جایی مسافران به نحو احسن انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه تاکنون هیچ گزارش مردمی و هیچ گزارشی از نهادی مبنی بر گران‌فروشی بلیت هواپیما دریافت نکرده‌ایم، گفت: فروش بلیت هواپیما در دامنه حداقلی و حداکثری قیمت‌ها که در آذرماه سال گذشته تعیین شده بود، فروخته شده است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه ممکن است در برخی مسیرها نرخ بلیت هواپیما حداکثر نرخ مجاز تعیین شده به فروش رسیده باشد، ادامه داد: به دقت بازار فروش بلیت هواپیما را در این ایام به ویژه برای مناطق سیل زده رصد کرده‌ایم و می‌کنیم. اجازه نخواهیم داد شرکت هواپیمایی، آژانس مسافرتی، سایت‌ها یا دفاتر خدمات مسافرتی بلیت هواپیما را بالاتر از نرخ‌های مجاز به فروش برسانند.

جعفرزاده ادامه داد: اعلام کرده‌ایم در صورت کنسلی به‌دلیل شرایط جوی تمام هزینه بلیت هواپیما به مردم پرداخت شود و جریمه‌ای از نرخ بلیت کسر نشود. از سوی دیگر تمام ایرلاین‌ها موافقت کردند در صورت نیاز به انجام پروازهای فوق‌العاده به مناطق سیل‌زده همکاری‌های ویژه و لازم را داشته باشند.

وی تاکید کرد: اگر ستاد مدیریت بحران تشخیص دهد که باید برای برخی پروازها در مسیر مناطق سیل‌زده تخفیف اعمال شود،  به‌طور قطع با همکاری ایرلاین‌ها تخفیف‌های ویژه در بلیت هواپیما در آن مسیرها ارایه خواهد شد.     

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری درباره نحوه برخورد با متخلفان و گران‌فروشان اظهار داشت: سازمان تعزیرات و قوه‌قضاییه براساس مبناهای حقوقی خود نسبت به جریمه شرکت‌های هواپیمایی اقدام می‌کنند اما سازمان هواپیمایی چندین برخورد با متخلفان را در دستور کار دارد.

وی افزود: اگر شرکت هواپیمایی در بحث فروش بلیت مرتکب تخلف شده باشد،  در واگذاری مجوز پروازها و مسیرها ترتیب اثر داده خواهد شد. اگر این تخلف از سوی دفاتر دارای بند الف انجام شود، در مرحله اول اخظار، در مرحله دوم تعلیق مجوز و در مرحله آخر نسبت به لغو مجوز اقدام می‌کنیم.

17231

کد خبر 1246760

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =