آغاز موج جدید بارش‌ها در استان‌های خوزستان و لرستان/ تهران از شنبه عصر بارانی است

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اعلام ورود سامانه بارشی جدید از روز شنبه گفت: بیشتر بارش‌های این سامانه در مناطق شمال استان خوزستان و لرستان خواهد بود.

به گزارش خبرآنلاین، احد وظیفه درباره آخرین وضعیت آب و هوای کشور گفت: امروز و فردا بارش‌های پراکنده‌ای در نقاط مختلف کشور به‌ویژه نقاط غرب و جنوب و شرق کشور خواهیم داشت. او با بیان اینکه بارش‌های پراکنده در استان‌های فارس و کرمان نیز پیش‌بینی می‌شود، ادامه داد: امروز نیز بارش‌هایی در خراسان‌جنوبی و دامنه‌های جنوبی البرز، آذربایجان‌غربی و کردستان بارش‌های پراکنده گزارش شده است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه موج جدید بارشی از غروب جمعه از غرب کشور وارد می‌شود، تصریح کرد: این سامانه بارشی بیشتر در استان‌های خوزستان خواهد بود و در این سامانه جدید جنوب غرب کشور به صورت سراسری تحت پوشش قرار می‌گیرد و استان‌های کردستان، کرمانشاه، بوشهر، فارس و حتی آذربایجان غربی از این سامانه بارشی بهره‌مند خواهند شد.

وظیفه گفت: به نظر می‌رسد بیشترین بارش‌های این سامانه در شمال استان خوزستان، جنوب استان لرستان، استان چهارمحال و بختیاری باشد. به طور کلی این سامانه نسبت به سامانه‌های گذشته بسیار ضعیف‌تر است اما با توجه به حجم بارشی که از روزهای گذشته در رودخانه‌های این مناطق وجود دارد احتمال سیلابی شدن رودخانه‌ها همچنان وجود دارد و باید هشدارهای لازم در این خصوص ارائه شود. او با تاکید براینکه حجم بارش‌های این سامانه سیلابی نیست، تصریح کرد: حداکثر بارش‌های این سامانه در حدود 30 میلی‌متر است البته برخی مناطق ممکن است به 50 میلی‌متر برسد و نسبت به سامانه‌های قبلی محدودتر است اما با توجه به بحرانی که در این مناطق به دلیل بارش‌های روز قبل وجود دارد می‌تواند شرایط را بدتر کند.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه در فصل بهار بارش‌های خوبی همیشه داشته‌ایم، خاطرنشان کرد: در یک هفته آینده انتظار داریم نیمه شمالی کشور درگیر بارش‌هایی باشد و روزهای یکشنبه تا چهارشنبه نیمه‌شمالی کشور نیز بارانی باشد و ضمن اینکه در شمال شرق کشور نیز بارش‌های خوبی در استان خراسان‌شمالی و غرب خراسان‌رضوی داشته باشیم. وظیفه درباره وضعیت آب‌وهوا در تهران گفت: در تهران عصر و شب بارندگی‌هایی را برای روز تهران پیش‌بینی می‌کنیم.البته از روز یکشنبه تا چهارشنبه بارش‌هایی را برای تهران پیش‌بینی می‌کنیم.

۴۲۴۲

کد خبر 1246762

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =