مصرف حدود ۲ میلیارد لیتر بنزین در ایام سفرهای نوروزی

تسنیم نوشت:بررسی روند مصرف بنزین در نوروز امسال نشان می دهد در دوره زمانی ۲۰ روزه ۲۶ اسفندماه تا ۱۶ فروردین ماه که سفرهای نوروزی در جریان بوده، به طور تقریبی نزدیک به ۲ میلیارد لیتر بنزین در ایران مصرف شده است.

اگرچه هنوز مصرف بنزین طی امروز (16 فروردین‌ماه) ناشی از سفرهای نوروزی ادامه دارد و آمار دقیق مصرف طی روز گذشته (15 فروردین‌ماه) هنوز استحصال و اعلام رسمی نشده، اما بررسی روند مصرف بنزین در نوروز امسال نشان می دهد در دوره زمانی 20 روزه 26 اسفندماه تا 16 فروردین ماه که سفرهای نوروزی در جریان بوده، به طور تقریبی نزدیک به 2 میلیارد لیتر بنزین در ایران مصرف شده است.

طبق آماری که تا چهاردهم فروردین ماه استحصال و اعلام شده، رکوردار مصرف بنزین کشور آخرین روز سال 97 (چهارشنبه، 29 اسفندماه) بوده که رکورد تاریخی مصرف 135 میلیون و 800 هزار لیتر در این روز ثبت شد.

در میانه ایام تعطیلات نوروزی، بارش‌های مستمر و وقوع سیلاب در جاده های درون شهری و برون شهری، موجب کاهش سفرهای جاده‌ای و به تبع آن کاهش مصرف بنزین شد، اما با رسیدن به روزهای پایانی تعطیلات نوروز و همچنین فروکش کردن سیلاب‌ها در نقاط مختلف کشور، باز هم شاهد افزایش مصرف روزانه بنزین به بیش از 100 میلیون لیتر بودیم.

1717

کد خبر 1246930

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =