۱ نفر
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۲
اردوغان تکلیف پنتاگون را یکسره کرد

ایسنا نوشت: رئیس جمهوری ترکیه گفت، روند خرید سامانه‌های اس -۴۰۰ از روسیه نهایی شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه همچنین گفت: آمریکا در زمانی که پیشنهاد فروش سامانه‌های دفاع موشکی پاتریوت خود را به ما مطرح کرد، مواردی را که روسیه به ما گفته بود، در پیشنهادش نگنجانده بود.

رئیس جمهوری ترکیه در استانبول به خبرنگاران گفت: سامانه‌های اس -۴۰۰ در گفتگوهای ما جایگاه بسیار مهمی دارند. توافقات آمریکا بسیار نادرست است. ما روند خرید سامانه‌های اس -۴۰۰ روسیه را نهایی کرده و پرداخت‌های ما ادامه دارد.

برنامه خرید این سامانه‌ها توسط ترکیه با منافع آمریکا در تضاد است. اخیراً نیز واشنگتن تحویل تجهیزات مرتبط با جنگنده‌های اف -۳۵ به ترکیه را به دلیل اختلاف نظر با ترکیه بر سر خرید سامانه‌های اس -۴۰۰ متوقف کرده است.

آمریکا برای متقاعد کردن ترکیه به منظور توقف خرید این سامانه‌های دفاع موشکی پیشنهاد سیستم‌های پاتریوت را داده است. ترکیه تمایلش را برای خرید این سامانه‌ها اعلام کرده اما نه در ازای توقف خرید اس -۴۰۰ از روسیه.

در همین حال، یکی از مقام‌های آمریکایی که خواست نامش فاش نشود روز جمعه گفت که خرید این سامانه‌های اس -۴۰۰ روسی می‌تواند یک فرصت برای نیروهای آمریکایی باشد.

49310

کد خبر 1247146

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =