ایرنا نوشت: دانشجویان دانشگاه شریف پس از 18سال موفق به کسب مدال در مسابقات جهانی ICPC شده و با پشت سر گذاشتن رقبای قدرتمندی همچون دانشگاه‌های پرینستون، هاروارد، آکسفورد و سن ‌پترزبورگ به جمع 10 تیم برتر مسابقه پیوسته و مدال برنز این مسابقات را از آن خود کردند.

تیم دانشجویان دانشکده مهندسی کامپیوتر این دانشگاه متشکل از محمد مهدی شکری، سید پارسا میرطاهری و علی بهجتی، پس از 18 سال موفق شدند در مسابقات جهانی ICPC، رتبه‌ 9 و مدال برنز اول این مسابقات را کسب کنند. همچنین این تیم موفق شد در صدر تیم‌های غرب آسیا قرار گیرد و عنوان قهرمانی منطقه را به خود اختصاص دهد.
مسابقات جهانی برنامه‌ نویسی دانشجویی ICPC معتبرترین مسابقه ‌ برنامه‌ نویسی در سطح جهان و به عنوان المپیک برنامه ‌نویسان شناخته می‌شود. مرحله‌ نهایی مسابقه‌ جهانی سال جاری از 11 فروردین و به مدت شش روز 1398 در کشور پرتغال برگزار شد و 135 تیم برتر جهان پس از طی رقابت ‌های منطقه‌ای از بین بیش از 17 هزار تیم از سه هزار و 200 دانشگاه مختلف به این مسابقه‌ راه پیدا کرده بودند. 
لازم به ذکر است، حمید ضرابی زاده عضو هیات علمی دانشکده‌ مهندسی کامپیوتر به عنوان سرپرست و مربی تیم و امیر کیوان محتشمی از اعضای تیم سال گذشته به عنوان مربی دوم این تیم را همراهی کردند.
مسابقات بین‌المللی برنامه‌نویسی دانش‌جویی( ICPC) هر ساله به عنوان یکی از معتبرترین مسابقات برنامه ‌نویسی در سطح جهان برگزار می شود. این مسابقات در ایران به اختصار به مسابقات «ای‌سی‌ام» معروف است. تیم‌های شرکت‌کننده در این مسابقات، دانشجویان دانشگاه‌های سرتاسر جهان هستند. مسابقات منطقه‌ ای غرب آسیا از سال 1378 تا کنون در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شده است و در سال 1390 این مسابقه به میزبانی دانشگاه تهران برگزار شد. 

5656

کد خبر 1247195

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =