بیمه‌ها ۸۰ درصد خسارت سیل مازندران را تا پایان هفته می‌پردازند

ایرنا نوشت: معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران اعلام کرد: بر اساس هماهنگی انجام شده تا پایان هفته جاری ۸۰ درصد خسارات سیل اخیر توسط شرکت‌های بیمه‌ای استان مازندران پرداخت خواهد شد.

حسن خیریانپور صبح امروز شنبه در جلسه شورای هماهنگی شرکتهای بیمه استان مازندران که با حضور ۲۱ شرکت برگزار شد افزود: در سیل اخیر تا ۱۱ فروردین ماه تعداد یک هزار و ۱۰۰ واحد خسارت دیده در استان مازندران به شرکت های بیمه اعلام خسارت نمودند که میزان خسارت وارده به این واحدها حدود پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برآورد شده است. ‎

وی با اشاره به ابعاد خسارات ناشی از سیل اخیر در مازندران و ضرورت فرهنگ سازی بیمه در میان اقشار مختلف مردم تصریح کرد: تا کنون خسارت ۲۰ درصد واحد های مسکونی آسیب دیده از سوی بیمه گزاران پرداخت شده است اما طبق هماهنگی هایی که با شرکتهای بیمه ای استان داشتیم قول دادند تا پایان هفته جاری ۸۰ درصد خسارات را به مرحله پرداخت رسانده و گزارش آن را به استانداری اعلام نمایند.

حسن خیریانپور خطاب به مسئولان شرکتهای بیمه استان تأکید کرد: با توجه به شرایط بحران و عمق خسارات ضرورت ایجاب می نماید در بررسی خسارات و انجام کارهای کارشناسی و تکمیل پرونده ها تسریع لازم معمول و با تسهیل امور در کوتاهترین زمان ممکن خسارات به بیمه گزاران پرداخت شود و استانداری نیز به صورت روزانه روند پرداختها را کنترل و گزارش گیری خواهد کرد.

گفتنی است که بارش های باران و برف که از روزهای واپسین سال ۹۷ در استان مازندران آغاز شد منجر به سیلاب های پیاپی و خسارت حدود ۱۳ هزار میلیاردی ریالی به کشاورزی ، زندگی و زیرساخت های استان شد.

سیلاب به بیش از ۷ هزارواحد مسکونی استان خسارت وارد کرد که بیش از ۶۰۰ واحد ان به صورت کامل تخریب شدند.

همچنین بیشترین آسیب به بخش کشاورزی وارد شد که بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان خسارت دید.

۲۲۶۲۳۱

کد خبر 1247315

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =