۲ میلیارد و ۲۱۸ میلیون تراکنش در اسفند ۹۷ ثبت شد

تعداد تراکنش‌های شاپرکی در اسفند ماه سال ۹۷ با حدود ۲۶ درصد افزایش در مقایسه با اسفند ۹۶ به بیش از دو میلیارد و ۲۱۸ میلیون تراکنش رسید و در روز بیست و نهم اسفند ماه ۱۰۸ میلیون تراکنش در شبکه ثبت شد.

به گزارش خبرآنلاین از شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارتی( شاپرک) آمارهای بدست آمده از تعداد و مبلغ تراکنش‌های شاپرک طی اسفند ماه سال ۹۷ از افزایش تعداد و مبلغ این تراکنش‌ها نسبت به سال ۹۶ حکایت دارد و بر اساس آمار تعداد تراکنش‌ها اسنفند ماه ۹۷ نسبت به سال ۹۶ بالغ بر ۲۶ درصد رشد داشته و به بیش از دو میلیارد و ۲۱۸ میلیون تراکنش رسیده است.

گذشته از افزایش ۲۶ درصدی تعداد تراکنش‌ها، مبلغ کل تراکنش‌ها نیز در اسفند ماه ۹۷ با رشدی حدود ۵۴ درصد در مقایسه با اسفند ۹۶ به حدود ۲۹۴۰ هزار میلیارد ریال رسید.

ثبت ۱۰۸ میلیون تراکنش شاپرکی در بیست نهم اسفند ماه ۹۷

بیشترین تعداد و مبلغ تراکنش طی اسفند ۹۷ در روز بیست‌ونهم ثبت شد؛ تعداد تراکنش‌ها به بیش از ۱۰۸ میلیون و رقم تراکنش‌ها به بالاتر از ۹۳ هزار میلیارد ریال رسید. رکورد بیشترین مبلغ و تعداد تراکنش‌های اسفند ۹۶ در روز بیست‌وهشتم ثبت شده‌بود که به ترتیب ۲۲ درصد و ۲ درصد کمتر از رکورد اسفند ۹۷ در روز بیست‌ونهم بود.

گفتنی است در بهمن ماه ۱۳۹۷ بالغ بر ۱.۹۷۲ میلیون تراکنش با ارزش ۲.۳۸۵ هزار میلیارد ریال در شبکه الکترونیک پرداخت کارت پردازش شده که نسبت به دی ماه رشد ۶.۱۴ درصدی در تعداد و ۱۶.۸۳ درصدی در ارزش ریالی داشته است.

۲۲۶۲۲۶

کد خبر 1247365

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =