میزان آسیب سیل به دانشگاه لرستان/ درخواست تغییر زمان کنکور ارشد

مهر نوشت: رئیس دانشگاه لرستان گفت: باتوجه به اینکه از میان دانشکده کشاورزی این دانشگاه مسیلی می گذرد، بخش هایی از این دانشکده در سیل اخیر دچار آسیب شده است.

خسرو عزیزی گفت: دانشگاه لرستان دارای دو سایت است که سایت اصلی دانشگاه در شمال شرقی شهر و سایت دانشکده کشاورزی در نزدیک فرودگاه است.

وی افزود: به دلیل موقعیت مکانی سایت اصلی این دانشگاه در سیل اخیر آسیبی ندیده است اما با توجه به عبور یک مسیل از دانشکده کشاورزی، بخش‌هایی از این دانشکده از جمله ۲ متورخانه و ۲ آزمایشگاه به دلیل قرار گرفتن در زیرزمین دچار آبگرفتگی شده اند.

رئیس دانشگاه لرستان اظهار داشت: همچنین برخی از راه‌های درون دانشکده، مزارع تحقیقاتی و ایستگاه هواشناسی این دانشکده نیز دچار آبگرفتگی شده است.

عزیزی تاکید کرد: با توجه به هشدارهای هواشناسی مسیل درون دانشکده لایروبی و خاکریز بندی شده بود اما به دلیل حجم زیاد سیلاب، بخش‌هایی از دانشکده دچار آبگرفتگی شد.

وی با بیان اینکه دانشگاه لرستان دارای ۴ واحد اقماری در سطح استان است، گفت: این دانشگاه دارای ۴ واحد اقماری است که هیچ یک از این واحدها دچار آسیب نشده اند.

رئیس دانشگاه لرستان اظهار داشت: یکی از واحدهای اقماری این دانشگاه در پل دختر قرار دارد که خوشبختانه این واحد نیز آسیبی ندیده است و در صورتی که زیرساخت‌های شهر از جمله آب، برق و گاز فراهم شود فعالیت این واحد نیز آغاز خواهد شد.

عزیزی خاطرنشان کرد: در حال خارج کردن سیلاب از دانشکده کشاورزی این دانشگاه هستیم و امیدواریم که شرایط را فراهم کنیم تا فعالیت این دانشکده از ۲۴ فروردین ماه آغاز شود.

وی گفت: بسیاری از مردم منطقه درخواست دارند که زمان کنکور کارشناسی ارشد به دلیل بروز سیل اخیر به تأخیر بیافتد چراکه متقاضیان آزمون در این منطقه دچار استرس روحی شده اند و به دلیل شرایط سیل زدگی نتوانستند در روزهای اخیر مطالعه داشته باشند که در این خصوص با معاون آموزشی وزارت علوم صحبت کرده ایم.

رئیس دانشگاه لرستان خاطرنشان کرد: بر اساس برآورد اولیه آتش نشانی و ستاد مدیریت بحران حدود ۳۰ میلیارد تومان به دانشکده کشاورزی این دانشگاه آسیب وارد شده است.

۴۲۲۳۸
کد خبر 1247484

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =