۴ کلاهبردار که با توزیع سیم کارت رایگان از مردم اخاذی می‌کردند، دستگیر شدند

فرمانده انتظامی استان همدان گفت: 4 متهم دستگیر شده در این پرونده به مرجع قضائی معرفی و در این خصوص یک دستگاه سواری پراید توقیف، 2 فقره سیم کارت ایرانسل و همراه اول و 750 فقره سند جعلی صادره قبل از ریجستر شدن گوشی ها نیز کشف شد.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از همدان ؛ سردار بخشعلی کامرانی صالح، رئیس پلیس این استان طی گفتگویی با اعلام مطلب فوق افزود: 4 کلاهبردار که با توزیع سیم کارت های رایگان به مردم از آنان سوء استفاده می کردند، دستگیر شدند.

وی خاطرنشان کرد: در پی اجرای طرح ریجستری گوشی تلفن همراه توسط وزارت ارتباطات که باعث کاهش چشمگیر قاچاق تلفن همراه در سطح کشور شده، سود جویان و فرصت طلبان به دنبال فرصتی برای سوء استفاده از این ماده قانونی در جهت فعال کردن گوشی های قاچاق بودند.

فرمانده انتظامی استان ادامه داد: در این راستا در پی کسب خبری مبنی بر این که 2 نفر با مراجعه به محل های حاشیه شهر همدان اقدام به توزیع سیم کارت های همراه اول و ایرانسل به صورت رایگان در بین مردم می کنند، پیگیری موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

سردار کامرانی صالح گفت: با مراجعه کارآگاهان پلیس آگاهی به محل مورد نظر، مشاهده شد افرادی در محوطه مسجد با میز کار و یک دستگاه چاپگر، تعداد قابل توجهی سیم کارت و سند خام مربوط به ثبت نام را به صورت رایگان به مردم هدیه کرده و زمان فعال شدن سیم کارت ها را 40 روز بعد اعلام می کنند.

فرمانده ارشد پلیس استان اظهار داشت: متصدیان که هیچ گونه مدارکی دال بر نمایندگی و ثبت نام ارائه نکردند توسط کارآگاهان دستگیر و اموال مربوطه توقیف و برای بررسی بیشتر به پلیس آگاهی منتقل شد.

سردار کامرانی صالح تصریح کرد: متهمان در تحقیقات و بازجویی های فنی و تخصصی خود را برادر و راننده آژانس در یکی از مناطق تهران معرفی و اعلام داشتند که تجهیزات متعلق به یکی از دفاتر پیشخوان می باشد و بابت ثبت نام سیم کارت ها، روزانه 4 میلیون ریال دستمزد می گیرند.

وی افزود: با دعوت از کارشناسان سازمان تنظیم مقررات رادیویی مشخص شد اقدام این افراد غیر قانونی بوده و به منظور سوء استفاده از طرح ریجستری گوشی تلفن همراه با مدارک هویتی و فرم های مربوطه با مشخصات هر یک از همشهریان یک خط را در گوشی فعال و آن را ریجستر و از قاچاق بودن خارج می کردند.

رئیس پلیس استان اضافه کرد: با همکاری متهمان، 2 نفر همدست آنان در تهران دستگیر و پس از انتقال به پلیس آگاهی استان همدان در تحقیقات بیان داشتند، پس از اخذ مدارک مردم قصد داشتیم گوشی های قاچاق را ریجستری کنیم.

۴۶

کد خبر 1247598

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =