۰ نفر
۱۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۰
حربه شفر برای خنثی کردن خط حمله الهلال

استقلال در حساس‌ترین دیدار خود در لیگ قهرمانان امشب به مصاف الهلال عربستان خواهد رفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ نقطه قوت استقلال در لیگ برتر خط دفاعی‌اش بوده است. خط دفاعی که حتی توانسته جور گل‌نزدن مهاجمان این تیم را هم در برهه‌ای بکشد. تفاضل گل استقلالی‌ها به قدری خوب بود که حتی گل‌نزدن استقلال در بعضی از هفته‌ها نتوانست لطمه‌ای به آن وارد کند. این نقطه قوت اما در آسیا از میان رفت و رحمتی با چهار گلی که از الدحیل و العین خورد استقلالی‌ها را برای بازی با الهلال عربستان نگران کرد. این نگرانی زمانی بیشتر می‌شود که استقلالی‌ها فاز دفاعی خود را به صورت کامل در اختیار نداشته باشند. وریا غفوری قطعا به این بازی نخواهد رسید. روزبه چشمی و دانشگر دو مدافعی هستند که حضورشان در پرده‌ای از ابهام قرار دارد و در صورت نرسیدن هر کدام از آنها استقلال با مشکل جدی مواجه خواهد شد. آن هم در شرایطی که غیبت فرشید باقری فاز دفاعی استقلال را به خودی خود آسیب‌پذیر کرده است.

پژمان منتظری از زمان حضور وریا غفوری، مدافع راست است و دغدغه اصلی شفر انتخاب دو مدافع  میانی است.  پستی که در صورت رسیدن چشمی و دانشگر مشکل شفر در آن حل خواهد شد. در صورتی که هر دو بازیکن به این بازی نرسند شفر برای انتخاب دو مدافع به مشکل خواهد خورد. این که چه بازیکنی قرار است زوج آرمین سهرابیان باشد احتمالا با تغییر دفاع راست انجام خواهد شد. در این صورت یک دفاع راست باید جانشین پژمان منتظری شود. اگرچه در آخرین بازی استقلال فرشاد محمدی‌مهر در ترکیب قرار گرفت اما این که در بازی آسیایی هم محمدی‌مهر گزینه شفر باشد احتمال کمی دارد. شاید نیمکت‌نشینی خسرو حیدری بالاخره به پایان برسد و او بعد از مدت‌ها به ترکیب اضافه شود.

با توجه به آخرین اخبار از باشگاه استقلال اما دانشگر به احتمال زیاد مشکلی برای این بازی نخواهد داشت و چشمی فعلا وضعیتش در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. در صورت ثابت ماندن این قضیه دانشگر و سهرابیان قلب دفاع آبی را تشکیل خواهند داد و نیازی به پژمان منتظری برای کامل کردن پازل دفاع میانی نیست.

256 43

کد خبر 1247759

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =