شرق نوشت: پسر ایرانی که متهم است به نوجوانی افغانستانی تعرض کرده و باعث خودکشی او شده ‌است، در کاشان بازداشت شد.

 این جوان ۲۱ساله ایرانی از سوی خانواده نوجوانی به نام حامد متهم به تعرض شده و خانواده نوجوان افغانستانی مدعی هستند حامد بعد از این تعرض خودکشی کرده‌ است.

گزارش مرگ حامد ساعت ۱۱ شب ۱۱ اسفند سال گذشته به مأموران پلیس داده‌ شده ‌است. خانواده حامد بعد از اینکه جسم ‌بی‌جان او را در زیرزمین خانه پیدا کردند، او را به بیمارستان رساندند اما پزشکان گفتند ساعت‌ها از مرگ حامد گذشته و دیگر نمی‌توان برای او کاری کرد.

با تشکیل پرونده و آغاز تحقیقات مشخص شد حامد در زیرزمین خانه پدری‌اش خود را حلق‌آویز کرده ‌است. وقتی پلیس محل حادثه را  بررسی کرد، با تهیه گزارشی مرگ مشکوک  تشخیص داد و تحقیقات را از اعضای خانواده حامد آغاز کرد. پدر حامد به مأموران گفت: من مهاجر افغانستانی هستم و ۳۰ سال است که در ایران زندگی می‌کنم. کارگر هستم و مداحی هم می‌کنم و پنجشنبه‌ها در زیرزمین خانه‌ام پذیرای مؤمنان هستم و دعا می‌خوانیم. روز حادثه طبق معمول هر روز حامد باید حدود ساعت ۶  به خانه می‌آمد اما نیامد. ما خیلی منتظر شدیم حامد نیامد حدود ساعت ۱۰ شب بود که دیگر نگران شدیم. مادر حامد گفت شاید بچه در زیرزمین باشد. حامد گاهی وقتی از بیرون می‌آمد بدون اینکه بالا بیاید به زیرزمین می‌رفت و چند ساعتی استراحت می‌کرد. پله‌های زیرزمین را که نگاه کردم، دیدم دم‌پایی‌های حامد هست. پایین رفتم که صدایش کنم جسد پسرم را آویزان دیدم فکر نمی‌کردم مرده ‌باشد. او را به بیمارستان رساندم و گفتند  چند ساعتی از مرگش می‌گذرد.

فردای روز حادثه پسر نوجوانی از دوستان حامد که حدودا ۱۲ساله‌ است، به اداره پلیس مراجعه و ادعا کرد به حامد  تعرض شده است و فردی که به او تجاوز کرده، عامل خودکشی حامد است.

این نوجوان گفت: ما داشتیم فوتبال بازی می‌کردیم که جوانی به نام امیر به سمت ما آمد. ما او را می‌شناختیم و هم‌محلی ماست اما فکر نمی‌کردیم بخواهد به ما آسیبی وارد کند. امیر چاقویی سمت ما گرفت تلفن همراه چند نفر از بچه‌ها را گرفت و بعد هم چاقو را زیر گلوی حامد گذاشت و او را ترک موتور سوار کرد و با خود برد. بعد ما به بازی‌مان ادامه دادیم. یک ساعت بعد حامد آمد. پریشان بود. به او گفتیم چه شده‌ است. گفت امیر به من تجاوز کرد و من چاره‌ای به‌جز اینکه خودم را بکشم، ندارم چون اگر دیگران بفهمند، آبروی ما می‌رود. به حامد گفتیم این‌طوری هم که می‌گویی، نیست. بیا به مقابل خانه امیر برویم و به او اعتراض کنیم. گفت بگذارید به خانه بروم و لباسم را عوض کنم و برمی‌گردم. دیگر برنگشت و ما هم به بازی‌مان ادامه دادیم. فردای روز حادثه متوجه شدیم حامد خودکشی کرده‌ است. پسر نوجوان درباره اینکه گوشی‌های تلفن همراه آنها چه شد، گفت: امیر آنها را به حامد داده ‌بود حامد هم گوشی‌ها را به ما پس داد.

گفته‌های این نوجوان در پرونده ثبت شد اما با توجه به اینکه سن او زیر سن قانونی است، حرف‌هایش به عنوان شهادت محسوب نشد. این در حالی بود که پزشکی قانونی با معاینه دقیق جسد اعلام کرد تجاوزی به حامد صورت نگرفته و این کودک  کاملا سالم است. بنابراین ادعای تجاوز که از سوی پسر نوجوان مطرح شده ‌بود، رد شد اما در ادامه گزارش پزشکی قانونی آمده ‌بود که لکه‌هایی روی لباس زیر حامد وجود دارد که قابل بررسی‌ است و به نظر می‌رسد که به این کودک  دست‌درازی شده  ‌است.

لباس حامد برای بررسی دقیق و انجام آزمایش‌های دی‌ان‌ای فرستاده ‌شد
در حالی که پرونده در حال رسیدگی بود، برخی فعالان مدنی افغانستانی ادعا کردند پرونده در ایران بسته شده و پدر حامد نیز در این‌باره  بسیار ناراحت است. بررسی‌های خبرنگار ما نشان داد پرونده بسته نشده است، بلکه درباره  مرگ مشکوک حامد تحقیقات به نتیجه رسیده و علت مرگ در بازپرسی کاشان خودکشی عنوان شده ‌است اما درباره  اینکه آیا به این کودک دست‌درازی شده یا نه، بازپرس ادامه رسیدگی را به تکمیل تحقیقات و اعلام نظر پزشکی قانونی منوط کرده‌ است.

دخترخاله حامد در گفت‌وگو با خبرنگار ما، درباره مرگ حامد گفت: هیچ‌کدام از اعضای خانواده از آنچه برای حامد اتفاق افتاده ‌است، خبر نداشتیم. ما بعد از اینکه جسد او را پیدا کردیم و دوستانش گفتند که به او  تجاوز  شده،  متوجه شدیم به چه دلیل این کار را کرده‌ است. گلایه‌ای که از طرف پدر حامد مطرح شده ‌بود، درباره این بود که چرا فردی که به دادسرا معرفی کردیم، به عنوان متجاوز بازداشت نشد که البته چند روز پیش خبر رسید این فرد نیز بازداشت شده‌ است.

او گفت: بعد از رسانه‌ای‌شدن این حادثه سفیر افغانستان در ایران به خانه پدر حامد آمد و ضمن ابراز هم‌دردی، اعلام کرد وکیلی در اختیار ما قرار می‌دهد که پرونده را پیگیری کنیم. در حال حاضر هم منتظر اعلام نتایج تحقیقات هستیم. حامد ربوده‌ شده و مورد تجاوز قرار گرفته ‌است. پزشکی قانونی می‌گوید آثاری روی بدن او موجود نیست و تجاوزی رخ نداده اما روی لباس او آثاری پیدا کردند. ما درخواست داریم به این موضوع رسیدگی شود. دوست حامد توضیح داد که جوانی به نام امیر حامد را دزدیده و حتی گوشی‌های آنها را گرفته‌ و حامد را با تهدید چاقو برده ‌است. این آدم‌ربایی است ضمن اینکه به حامد  تعرض شده‌ است و ما خواستار رسیدگی هستیم.

دخترخاله حامد در پاسخ به این سؤال که چرا دوستان حامد در یک ساعتی که  مدعی هستند حامد دزدیده شده بود موضوع را به خانواده حامد یا پلیس خبر ندادند، گفت: این سؤالی است که برای ما هم مطرح شده و نمی‌دانیم آنها چرا موضوع را اطلاع ندادند.

بنا بر این گزارش، در حال حاضر جوان ایرانی به اتهام آدم‌ربایی حامد بازداشت شده است و تحقیقات از او در دادسرای کاشان ادامه دارد.

۲۳۳۰۲

کد خبر 1247798

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =