۰ نفر
۱۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۵
برخورد با قاچاق دام باید تشدید شود

خبرگزاری صدا و سیما به نقل از مدیرکل دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار نوشت: وزارت کشور، گمرک و سایر دستگاه‌های مسئول در حوزه قاچاق باید اقدامات خود در حوزه قاچاق دام را تشدید کنند تا با مشکل خروج دام زنده و در نتیجه کاهش عرضه داخلی مواجه نشویم.

محمدرضا کلامی گفت: هدف از اجرایی شدن این مصوبه، جلوگیری از کاهش تولید گوشت قرمز در داخل کشور و ایجاد انگیزه برای افزایش تولید از سوی تولیدکنندگان دام و همچنین حذف رانت ناشی از اختلاف قیمت گوشت در بازار است.

وی با بیان اینکه واردات و عرضه گوشت قرمز ارزان و نصف قیمت، متوقف شده است، افزود: همزمان با واردات گوشت قرمز با ارز نیمایی، قیمت این محصول در بازار بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شود و همین موضوع باعث نزدیک شدن قیمت گوشت داخلی به وارداتی خواهد شد.

کلامی گفت: تحقق اهداف سیاست جدید دولت، منوط به اجرای اقداماتی از سوی وزارت جهاد کشاورزی، از جمله واردات دام مولد، بره پرواری و توزیع آن بین تولیدکنندگان صنعتی و سنتی است.

وی افزود: با اجرای این سیاست از سوی وزارت جهاد کشاورزی، مقادیر تولید و عرضه دام در بازه زمانی حدود شش ماهه به تعادل می‌رسد و انتظار می‌رود با افزایش عرضه، قیمت‌ها کاهش یابد.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی تنظیم بازار با اشاره به اینکه طبق اعلام وزارت جهاد کشاورزی هر شرکت صلاحیت دار می‌تواند گوشت با ارز نیمایی وارد کشور کند، گفت: در این بین وزارت کشور، گمرک و سایر دستگاه‌های مسئول در حوزه قاچاق نیز باید اقدامات خود در حوزه قاچاق دام را تشدید کنند تا با مشکل خروج دام زنده و در نتیجه کاهش عرضه داخلی مواجه نشویم.

226226
کد خبر 1248046

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =