کنترل قیمت پیاز و سیب‌زمینی با ممنوعیت صادرات

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران با بیان اینکه قیمت پیاز و سیب زمینی به تعادل می‌رسد گفت: قیمت پیاز در میادین هر کیلو هفت هزار و ۲۰۰ تومان و سیب زمینی چهار هزار و ۶۰۰ تومان است.

به گزارش خبرآنلاین از روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ سید سعید راد از متعادل شدن نسبی نرخ پیاز و سیب زمینی با توجه به ممنوعیت صادرات این محصولات خبر داد و گفت: با جلوگیری از صدور پیاز و سیب زمینی، قیمت این دو محصول به تدریج به تعادل می‌رسد.

وی با اشاره به استقبال فراتر از انتظار شهروندان از میادین میوه و تره بار در ایام نوروز برای خرید میوه و سایر محصولات مورد نیاز، افزود: میزان مراجعه مردم به میادین میوه و تره بار در نوروز ۹۸ نسبت به نوروز سال‌های گذشته به میزان بی سابقه‌ای افزایش پیدا کرد.

بر اساس این گزارش، در حال حاضر و به موجب نرخنامه سازمان مدیریت میادین در سال جدید، قیمت هر کیلوگرم پیاز زرد و سفید در میادین میوه و تره بارهفت هزار و ۲۰۰ تومان و سیب زمینی چهار هزار و ۶۰۰ تومان است، در حالی که قیمت هر کیلوگرم بادمجان بندری و بادمجان دلمه‌ای سه هزار و ۶۰۰ تومان است.

این گزارش می‌افزاید، قیمت هر کیلوگرم باقلا سبز در میادین میوه و تره بار ۲ هزار و ۳۰۰ تومان و انواع خیار از چهار هزار و ۲۰۰ تا پنج هزار و ۹۰۰ تومان است؛ ضمن اینکه قیمت هر کیلوگرم سبزی پاک کرده چهار هزار و۶۰۰ تومان و سبزی جور سه هزار و ۵۰۰ تومان است.

قیمت سیر تازه ۶ هزار و ۲۰۰ تومان و سیر خشک سه هزار تومان در میادین به فروش می‌رسد.

بنابراین گزارش، قیمت هر کیلوگرم فلفل دلمه رنگی در میادین میوه و تره بار ۹ هزار و ۹۰۰ تومان، فلفل دلمه سبز هفت هزار تومان و کدو مسمایی سبز و کدو گلخانه‌ای رنگی چهار هزار و ۳۰۰ تومان است، در صورتی که قیمت کدو حلوایی سه هزار و ۵۰۰ تومان و انواع فلفل ازچهار هزار و ۷۰۰ تا پنج هزار و ۵۰۰ تومان است.

این گزارش اضافه می‌کند، قیمت هر کیلوگرم ریواس در میادین میوه و تره بار ۶ هزار تومان، کرفس ۲ هزار و ۹۰۰ تومان و کنگر ۶ هزار تومان است؛ ضمن اینکه قیمت هر کیلوگرم کلم بروکلی چهار هزار و ۲۰۰ تومان، کلم سفید و قرمز پنج هزار و ۲۰۰ تومان، کلم قُمری و چینی ۲ هزار تومان و گُل کلم ۲ هزار و ۹۰۰ تومان است.

گفتنی است، قیمت هر کیلوگرم گوجه فرنگی گیلاسی و زیتونی در میادین میوه و تره بار ۶ هزار و ۸۰۰ تومان و گوجه فرنگی بوته‌ای و گلخانه‌ای سه هزار و ۹۰۰ تومان است، در حالی که قیمت هر کیلوگرم لوبیا سبز چهار هزار و ۳۰۰ تومان، لیمو ترش سنگی پنج هزار و ۹۰۰ تومان، نارنج ۲ هزار و ۵۰۰ تومان و هویج سه هزار و ۹۵۰ تومان است.

۲۲۶۲۲۶

کد خبر 1248047

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =