ایجاد «حصار» در اطراف آق قلا توسط ارتش/ حجم بالایی از آب موجود در شهر فروکش کرده است

ایلنا نوشت: ارشد نظامی ارتش در استان گلستان از ایجاد حصار و حفر خندق در اطراف شهرستان سیل‌زده آق قلا به منظور کاهش حجم آب خبر داد و افزود که بیمارستان‌های صحرایی نیروی زمینی و دریایی ارتش و همچنین یک آشپزخانه و خبازخانه در شهرستان گمیشان و آق قلا به صورت شبانه‌روزی مشغول خدمت‌رسانی هستند.

امیر سرتیپ دوم محمد غفاری، ارشد نظامی ارتش در استان گلستان درباره اقدامات صورت گرفته به شهرهای سیل‌زده این استان گفت: با بازدید و اقدامات تخصصی به عمل آمده توسط گروه مهندسین ۴۴۴ نیروی زمینی ارتش در اطراف شهرستان آق‌قلا و گمیشان، حجم بالایی از آب موجود در شهر فروکش و تخلیه شده است.

وی افزود:‌ نقاطی از شهر آق‌قلا با توجه به شرایط موجود نیاز به تخلیه آب و ایجاد حصار در اطراف شهر داشت که گروه مهندسی۴۴۴، سپاه پاسداران و سایر ارگان‌های دولتی، مشغول حفر خندق و ایجاد حصار در اطراف شهر آق قلا و محور آلتین تخماق هستند که با این اقدام مشکل حجم آب تا حدود زیادی برطرف و از ورود آب مجدد به داخل شهر جلوگیری می‌شود.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۳۰ ضمن اعلام آمادگی نیروهای مسلح استان در شرایط مختلف اظهار داشت: گروه مهندسی نیروی زمینی ارتش در حال حاضر مشغول حصارکشی و ساخت دیوار در اطراف رودخانه «قره‌سو» هستند و چند دستگاه بیل مکانیکی نیز به لایروبی کانال «رهبر» در شهرستان گمیشان جهت روان شدن تخلیه آب به پایین دست مشغول هستند.

غفاری با اشاره به ادامه کمک‌رسانی یکان‌های ارتش در منطقه سیل‌زده گلستان تصریح کرد: بیمارستان‌های صحرایی نیروی زمینی و دریایی ارتش و همچنین یک آشپزخانه و سه خباز خانه در شهرستان گمیشان و آق‌قلا به صورت شبانه‌روزی مشغول خدمت‌رسانی و امدادرسانی هستند.

۲۳۲۱۲

کد خبر 1248081

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =