علی‌منصور لیگ قهرمانان را ذوب کرد

ذوبی‌ها با پیروزی در امارات نه تنها صدرنشین گروهشان شدند بلکه قدمی محکم برای صعود به دور بعدی لیگ قهرمانان آسیا برداشتند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ سومین و آخرین مسابقه از دور رفت مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا برای ذوب آهن به بهترین شکل ممکن به پایان رسید. شاگردان علی منصوریان با شکست الوصل در خاک امارات، این شانس را پیدا کردند تا با توجه به تساوی الزورا به صدر گروهشان راه پیدا کنند.

ترکیب الوصل

حمید نجار، عبدالله صالح، عبدالله جاسم، علی حسن، کایو، خلیل خمیس، خمیس اسماعیل(72- حامد البلوشی)، یوسف احمد (دقیقه ۵۵- حسن محمد)، سالم جمعه(78- علی عبدالرحمان)، هزاع الفارسی و علی صالح

ترکیب ذوب آهن

محمدرشید مظاهری، هادی محمدی، محمد نژاد مهدی، حمید ملکی، میلاد فخرالدینی، حمید بوحمدان، قاسم حدادی فر،زبیر نیک نفس (دقیقه ۶۷- رضا حبیب زاده)، ارسلان مطهری، سیدمحمدرضا حسینی و کریستین اوساگونا

گزارش بازی

از ابتدای بازی مشخص بود که ذوب آهن برای پیروزی به میدان آمده است اما گل دقیقه 15 کایو الوصل را پیش انداخت، این گل روی تعلل مدافعان ذوب آهن به دست آمد. در ادامه به نظر می رسید بازی با همان نتیجه 0-1 ادامه داشته باشد اما شاگردان منصوریان خیلی سریع گل مساوی را تنها یک دقیقه بعد از دریافت گل نخست به حریف تحمیل کردند. سانتر حمید ملکی از سمت چپ دروازه حمید نجار به اوساگونا رسید و او با ضربه ای مطمئن دروازه حریف اماراتی را گشود. این پایان کار پسران ذوب آهن در نیمه نخست نبود و بیست دقیقه هجوم حملات دومین گل را برای تیم سبزپوش میدان به همراه داشت. این بار از سمت راست، حمید بوحمدان اوت دستی بلندی را برای اوساگونا ارسال کرد و مهاجم آماده ذوب آهن با ضربه ای تحقیرکننده دروازه النصر را برای بار دوم گشود. بازی با همین نتیجه در نیمه نخست به پایان رسید.

اما جدی‌ترین موقعیت الوصل در نیمه دوم به دست آمد. ضربه ایستگاه خمیس از کنار دروازه ذوب آهن راهی اوت شد. برخلاف نیمه نخست، در دقایق ابتدایی نیمه دوم فرصت ارزشمندی روی دروازه دو تیم ایجاد نشد. اما ذوبی ها تسلیم نشدند و در دقیقه 82 با یک کار تیمی در آستانه گشودن دروازه الوصل قرار گرفتند. دو دقیقه پس از آن، اوساگونا برای هت‌تریک کردن شوت محکمی را راهی دروازه نجار کرد که توپ با اختلافی اندک از بالای دروازه راهی خارج از زمین شد. آخرین میخ تابوت الوصل اما در دقیقه 86 کوبیده شد، سانتر زیبای اوساگونا روی پای بوحمدان نشست و شوت زمینی او با سرعت درون دروازه الوصل قرار گرفت. در شرایطی که ذوبی ها تلاش می کردند بازی را مدیریت کنند، الوصل هم نتوانست در مقابل مهمانی که با بیش از صد تماشاگر به ورزشگاه خالی از هوادار او آمده بود، عملکرد قابل قبولی داشته باشد. با این پیروزی علیرضا منصوریان و ذوب آهن صدرنشین گروهشان شدند.

255 41

کد خبر 1248130

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =