برایان هوک: آیا زمان آشتی ایران و آمریکا پس از ۴۰ سال نرسیده؟

عصر ایران نوشت: اگر روابط دو کشور برقرار شود می‌توانیم برای بسیاری از مشکلات جاری مردم ایران از جمله بحران آلودگی هوا در تهران چاره بیابیم. خانه‌هایی مقاوم در برابر زلزله بسازیم که در زلزله هایی همچون زلزله اخیر کرمانشاه فرو نریزند. داروهای جدیدی برای بازماندگان (جانبازان) جنگ ایران و عراق فراهم کنیم

برایان هوک در حالی در یادداشت خود مدعی حمایت ایالات متحده آمریکا از مردم ایران شده، که شغل او در وزارت امور خارجه آمریکا هماهنگی و تشدید تحریم های همه جانبه علیه ایران است.

 ضرورت آشتی و پایان ۴۰ سال تنش در روابط ایران و آمریکا

"برایان هوک" مسئول گروه اقدام ایران در وزارت امور خارجه آمریکا با انتشار یادداشتی در روزنامه نیویورک تایمز آمریکا، از ضرورت آشتی و پایان ۴۰ سال تنش در روابط ایران و آمریکا سخن به میان آورده است.این مقام آمریکایی که مسئول هماهنگی و تشدید فشارهای همه‌جانبه تحریمی علیه ایران است و سخنگوی وزارت امور خارجه ایران هفته گذشته او را به صفت " داشتن بیماری ایران آزاری" نواخته است، در مطلب خود مدعی شده است:"روز دوشنبه دولت ایالات متحده آمریکا در راستای استراتژی تشدید فشار خود علیه ایران، نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست گروه‌های تروریستی خارجی خود قرار داد."

هوک در ادامه با ادعای به شکست کشیده شدن اهداف و آرمان‌ها و وعده‌های ابتدایی رهبران انقلاب سال ۵۷ در ایران، مدعی دوستی ایالات متحده آمریکا با ایران شده و نوشته است:"آیا وقت آن فرا نرسیده که حکومت ایران ۴۰ سال شکست و سوء مدیریت را پشت سر بگذارد؟آیا وقت آن فرا نرسیده که به سیاست‌هایی که ۴۰ سال است مردم ایران و آمریکا را از هم جدا کرده، پایان دهند؟"

مردم ایران و آمریکا باید رابطه دیپلماتیک داشته باشند

هوک سپس مدعی شده: "مردم ایران نیز همانند مردم ایالات متحده آمریکا ملتی پرشور هستند که دوست دارند با دیگر ملت‌های جهان در ارتباط باشند.ایرانی‌هایی که به ایالات متحده آمریکا و دیگر کشورها مهاجرت کرده‌اند پیشرفت کرده‌اند در حالی که امکان پیشرفت ایرانی‌ها در داخل این کشور، پایین است.

 آینده‌ای که سفارت آمریکا در تهران دایر است تصور می کنیم

مردم ایران و ایالات متحده آمریکا باید رابطه دیپلماتیک داشته باشند. ما آینده‌ای را تصور می‌کنیم که در آن سفارت ایالات متحده آمریکا در تهران دایراست و به گردشگران، بازرگانان و اساتید و دانشجویان ایرانی، ویزای سفر به آمریکا صادر می‌کند. همچنین باید خط پروازی مستقیمی بین تهران و شهرهای لس‌آنجلس و نیویورک آمریکا دایر شود. پیش از انقلاب اسلامی در ایران، ایالات متحده آمریکا دومین شریک تحاری عمده ایران بود. باید دوباره چنین شود. پیش از انقلاب ۵۰ هزار دانشجوی ایرانی در دانشگاه‌های آمریکا تحصیل می‌کردند.تجدید دوباره روابط دوجانبه فرصت‌های بی‌نظیری را برای دو کشور خلق خواهد کرد.

تجدید دوباره روابط دوجانبه فرصت‌های بی‌نظیری را برای دو کشور خلق خواهد کرد

به زودی روزی فرا خواهد رسید که مغزهای درخشان در دو کشور- ایران و آمریکا- برای مشکلات مردم ایران چاره‌جویی خواهند کرد. اگر روابط دو کشور برقرار شود می‌توانیم برای بسیاری از مشکلات جاری مردم ایران از جمله بحران آلودگی هوا در تهران چاره بیابیم. خانه‌هایی مقاوم در برابر زلزله بسازیم که در زلزله هایی همچون زلزله اخیر کرمانشاه فرونریزند. داروهای جدیدی برای بازماندگان (جانبازان) جنگ ایران و عراق فراهم کنیم و جریان ورود آب به دریاچه ارومیه و زاینده رود را احیا کنیم..."

هوک در بخش دیگری از یادداشت خود نوشته است: "ایالات متحده آمریکا آماده است بر اساس احترام و منافع متقابل با حکومت ایران تعامل کند. اما برای اینکه چنین امری محقق شود، حکومت ایران باید تصمیم بگیرد که می‌خواهد یک کشور عادی باشد یا همچنان به عنوان یک کشور انقلابی باقی بماند."

۲۳۲۳
کد خبر 1248252

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 21
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • IR ۱۴:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  1 2
  به امید اون روز
 • DE ۱۴:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  2 1
  اون قسمت دارو برای جانبازان شیمیایی خنده دار بود
 • IR ۱۴:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  0 2
  سوال های بدی نپرسیده
 • یک ایرانی IR ۱۵:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  2 1
  من مطمئنم که همه مردم ایران موافق این تصمیم هستن
 • IR ۱۵:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  2 1
  اگر انگلیس اجازه بدهد
 • IR ۱۶:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  3 4
  جواب شما و هرکس مثل شما فکر میکنه چه در داخل و چه در خارج "مرگ بر آمریکا" است هیچ جواب دیگه ای نداریم و تا ذات پلید امریکا تغییر نکنه هیچگونه سازشی نمیکنیم خلاص
 • خام IR ۱۶:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  1 2
  یکی به این آقا بگه شتر در خواب بیند پنبه دانه.اگرچه دشمنی شما با ایران مثل روز روشنه ودلتون برایچپاول ایران غنج میره اما این آرزو را بگر ببرید.شاید بعضی از جوانهای ما از دوران قبل از انقلاب وتحقیر ایرانی ها توسط شما اطلاع نداشته باشند اما ما که قبل از انقلاب را با پوست استخوان لمس کردیم گول حرفهای شما رو نمخوریم.مگر یک عده غربزده وخاین.
 • IR ۱۷:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  1 0
  این واقعا سوالی است که بارها من نیز از خودم پرسیده ام.
 • IR ۱۷:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  1 3
  با هر کی آشتی کنیم با تو یکی آشتی نمی کنیم از بس از تو بدمان میاد.
 • IR ۱۸:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  2 1
  انشالله كه روابط برقرار شود
 • مهدی CA ۱۹:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  2 0
  من ترجیح میدهم کشورم پس از گذشت 40 سال از انقلاب، وارد فاز جدیدی شود. ماندن در 40 سال پیش ثمره ای ندارد.
 • AT ۲۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  2 1
  خداییش حرفهای بدی نزده
 • جانباز 70 درصد IR ۲۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  2 0
  سیاست چماق و هویج حربه ایی قدیمی و بی فایده . ایران قدرتمندتر از همیشه است این را ثابت کرده اییم
 • IR ۲۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  2 1
  چرا به این لج بازی کودکانه در روابط بین الملل پایان نمیدیم...چرا قبول نمیکنیم فشار سنگین قطع رابطه با آمریکا بر شانه های مردم عموما کم درامد ایران وارد میشه و مسئولان ذره ای از این فشار رو تحمل نمیکنند...چرا قبوا نمیکنیم سرمایه های کشور و عموما نفت در راه لج بازی با آمریکا در حال به هدر رفتنه ...حل آنکه میشه با سرمایه خدادادی کشوری آباد و مردمی مرفه بسازیم...به فکر مردم باشیم...به فکر ایران باشیم
 • IR ۱۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۱
  0 1
  خوب راست گفته ، به کدام یک از اهداف 40 ساله رسیدید
 • IR ۱۲:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۱
  1 3
  بیچاره پهلوی ها گول همین حرفهای شما را خوردند و سرسپرده شما شدند و آخر سر ساقط شدند و شما حتی محمد رضا شاه را به کشورتان راه نداید... پهلوی ها 60 سال در ایران بهترین رابطه را با شما داشتند. بیشترین پول و ارز را داشتند، شما چه گلی سر این ملت و کشور زدید که الان چنین ادعاهایی دارید؟ شما به برجامی که خود امضا کرده بودید احترام نگذاشتید حال دم از کمک به هوای تهران و مقاوم ساختن خانه ها و ... می زنید؟ واقعا از دروغ گفتن حیا نمی کنید؟ ملت ایران بیدار شده است و گول این حرفهای عوام فریبانه نمی خورد... خبر آنلاین عزیر امید است بدون سانسور نظرم را منتشر فرمایید تا سایر کاربران عزیز نظر دهند. با تشکر تکیه بر آمریکا تکیه بر باد است...
 • IR ۲۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۲
  1 0
  با این شرایط خیر
 • IR ۲۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۲
  1 0
  تا آمریکا رفتارش رو عوض نکنه به هیچ وجه
 • IR ۲۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۲
  1 0
  اصلا فکرشم نکن
 • میثم IR ۲۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۲
  1 1
  بیشتر مردم ایران خواستار مذاکره هستن.
 • مهدی IR ۰۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۵
  0 0
  میگه خاور میانه رو بدین براتون خونه بسازیم بعلاوه لانه جاسوسی