یک خط لوله پالاشگاه نفت کرمانشاه به دلیل رانش زمین قطع شد

ایرنا نوشت: مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب گفت: در اثر بارش های شدید هفته گذشته یکی از خطوط انتقال خوراک پالایشگاه نفت کرمانشاه که از میادین جنوب تامین می شد در شهرستان پلدختر لرستان بر اثر رانش زمین قطع شده است.

سعید ناصری پور افزود: این خط لوله که از میادین نفت «ماله کوه» و «سرکان» تامین می شود در ۱۵ کیلومتری پلدختر بر اثر رانش زمین حاصل از بارندگی های شدید قطع شده است و جاده های دسترسی به آن نیز مسدود است.

وی با بیان اینکه تمام ماشین آلات و تجهیزات برای تعمیر این خط لوله انتقال نفت آماده به کار هستند، اظهار داشت: راه های دسترسی به محل خسارت دیده مسدود شده و با توجه به خطر رانش مجدد زمین منتظر اعلام نظر کارشناسان راه و ترابری برای آغاز عملیات تعمیر آن هستیم.

او گفت: در صورت مناسب شدن وضعیت جوی سعی می کنیم در کوتاه ترین زمان این خط لوله تعمیر شود.

ناصری پور در ادامه بیان داشت: علاوه بر مخازن ذخیر خوراک پالایشگاه، خط لوله نفت شهر و تانکرهای سوخت رسان در حال تامین خوراک مورد نیاز پالایشگاه نفت کرمانشاه هستند و مشکل جدی در این خصوص وجود ندارد.

سامانه بارشی قوی که یکشنبه شب هفته گذشته وارد آسمان استان کرمانشاه شد، در ۲۴ ساعت فعالیت سبب بارش شدید و به دنبال آن آبگرفتگی و سیل منجر شد.

بالاترین خسارت ها به بخش زیرساخت راه های اصلی و روستایی و پل ها با ۴۶۰ میلیارد تومان، نیرو شامل آب، برق، گاز و مخازن و رودخانه ها ۳۸۹ میلیارد تومان و بخش کشاورزی با خسارت ۳۸۶ میلیارد تومان عنوان شده است.

پالایشگاه کرمانشاه با بیش از ۹۰ سال قدمت بعد از پالایشگاه آبادان قدیمی ترین پالایشگاه کشور است و پنج فرآورده اصلی پالایشگاه ۲۰ هزار بشکه ای کرمانشاه شامل بنزین، نفت سفید، نفت کوره، نفتِ ‌گاز و گاز مایع است که نیمی از سوخت استان را تامین می کند.

۲۲۶۲۳۱

کد خبر 1248448

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =