پرداخت ۲۰ میلیارد تومان خسارت به کشاورزان آسیب دیده سیل

صندوق بیمه کشاورزی از آغاز سال ۹۸ تاکنون ۲۰۰ میلیارد ریال خسارت به بیمه‌گذاران پرداخت کرده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، در پی رخداد سیل گسترده فروردین ماه ۹۸، صندوق بیمه کشاورزی بخشی از خسارات مناطق سیل زده را به طور کامل پرداخت کرده است و به محض دریافت و تأئید گزارش ها، خسارات پرداخت می‌شود و این روند تا تکمیل ارزیابی همه مزارع خسارت ­دیده ادامه خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، خسارات بیمه گذاران برخی ازمناطق آسیب دیده همچون آق قلا، گمیشان در استان گلستان و استان‌های لرستان، مازندران و خوزستان پرداخت شده و مابقی نیز در حال تکمیل فرآیند ارزیابی خسارات و در روند پرداخت غرامت قرار دارند.

این گزارش می‌افزاید: به منظور حصول دقت و سرعت بیشتر، فن آوری‌های ماهواره‌ای سنجش از دور Remote Sensing) RS) و سامانه اطلاعات جغرافیایی (GIS) دانش بنیان در ارزیابی خسارات اخیر به کار گرفته شده است.

گفتنی است صندوق بیمه کشاورزی از عموم کشاورزان دعوت کرده است تا در طی سال نسبت به تهیه بیمه نامه کشاورزی، از نزدیک‌ترین شعبه بانک کشاورزی یا دفاتر خدمات بیمه کشاورزی، اقدام کنند تا در هنگام رخداد خسارت‌هایی همچون سیل، طوفان، سرما و یخبندان، زلزله و بیماری‌های دام، طیور و آبزیان، امکان دریافت غرامت را از طریق سازوکار آسان بیمه کشاورزی، داشته باشند.

۲۲۶۲۲۶

کد خبر 1248845

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =