خبر واعظی از توسعه خط ریلی به سنندج/ احداث ۵ شهرک صنعتی مشترک با عراق

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: فعالیت و ورود جمعی و تیمی بانک‌ها و بخش خصوصی در پروژه‌های کشوری و استانی منجر به تقسیم سود و کاهش ریسک سرمایه‌گذاری‌ها می‌شود.

جلسه سرمایه‌گذاری و توسعه استان کردستان به منظور بررسی طرح‌ها، برنامه‌ها و راهکارهای دولت برای پیشرفت و توسعه بیش از پیش این استان برگزار و بر ضروت بهره‌گیری از ظرفیت‌های بالای استان کردستان در جهت رشد و پیشرفت اقتصادی کشور تاکید شد.

در این جلسه که عصر چهارشنبه با حضور رئیس دفتر رئیس جمهور برگزار شد، محمود واعظی با بیان اینکه حادثه سیل فروردین ماه ۹۸ با وجود رنج و خسارات به مردم، برکاتی از جمله تامین آب پشت سدها و رفع مشکلات محیط زیستی به همراه داشت، تاکید کرد: در این حادثه شاهد همبستگی و همدلی بین همه نهادها، ارگان ها، نیروهای مسلح و مردم بودیم.رئیس دفتر رئیس جمهور تصریح کرد: باید روند کمک‌رسانی به حادثه دیدگان هدفمند باشد و به همین منظور فرماندهی ستاد مدیریت بحران سیل اخیر با وزارت کشور و استانداری‌ها است.

واعظی در ادامه با اشاره به موقعیت ژئوپلتیک استان کردستان و همجواری با کشور عراق، تاکید کرد: همین امر باعث شده است تا بخش دولتی و غیردولتی نگاهی ملی نسبت به توسعه، آبادانی و مسائل این استان داشته باشند.

رئیس دفتر رئیس جمهور با تاکید بر اینکه اقتصاد کشور زمانی اصلاح می‌شود که بودجه دولتی برای سرمایه‌گذاری در استان‌ها به صفر و تامین مالی و سرمایه‌گذاری بانک‌ها و بخش خصوصی به اوج برسد، گفت: فعالیت و ورود جمعی و تیمی بانک‌ها و بخش خصوصی در پروژه‌های کشوری و استانی منجر به تقسیم سود و کاهش ریسک سرمایه‌گذاری‌ها می‌شود.

واعظی بر ضرورت توجه بیشتر به استان‌های مرزی از جمله کردستان تاکید و خاطرنشان کرد: این استان‌ها آئینه کشور هستند چراکه اکثر مبادلات و مراوادت کشورهای همسایه، نه در تهران بلکه در این استان‌ها انجام می‌شود.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران، شریک اول عراق بوده و بالاترین میزان واردات این کشور از ایران است، گفت: عراق و اقلیم کردستان، فرصتی بسیار عالی برای توسعه صادرات و عبور از تحریم‌های ظالمانه است چراکه در صورت افزایش حجم مبادلات تجاری، مالی و درهم تنیدگی اقتصادی، جلوی دخالت‌های بیگانگان در روابط بین کشورها گرفته می‌شود.

واعظی با تاکید بر اینکه توسعه خط ریلی به سنندج و در مرحله بعدی به مرز ایران و عراق از سیاست‌ها و برنامه‌های جدی دولت است، ابراز امیدواری کرد با تامین سرمایه مورد نیاز، این پروژه عملیاتی شود.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به مزیت‌های بالای کشاورزی، دامپروری، گردشگری و معادن کردستان، تصریح کرد: باید با حمایت بانک‌ها و سرمایه گذاران بخش خصوصی به دنبال مجریان مناسب دارای اهلیت باشیم.

واعظی با اشاره به امضای تفاهم نامه با عراق برای احداث ۵ شهرک صنعتی مشترک، افزود: یکی از این شهرک‌های صنعتی در کردستان احداث می‌شود.

۲۳۲۱۲

کد خبر 1248894

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =