جهش صادرات نفت ایران در اسفند ماه به ۱.۷ میلیون بشکه

خراسان نوشت: در حالی که طبق شواهد، بعد از اعمال تحریم های آمریکا علیه کشورمان از نیمه دوم سال قبل، صادرات نفت به حدود یک میلیون بشکه در روز کاهش یافته بود، اس اند پی گلوبال، طبق آمار ردیابی نفتکش ها از جهش صادرات نفت کشورمان در ماه مارس (اسفند و فروردین) خبر داد.

 اس اند پی، در گزارش خود تاکید کرده است که در ماه مارس، صادرات نفت ایران به ۱.۷ میلیون بشکه در روز رسیده است که بیشترین میزان طی شش ماه اخیر است. این مرجع به استناد داده های ماهواره ای توضیح داده است که این افزایش صادرات باعث افت ۲۵ درصدی میزان نفت ذخیره شده ایران، مخصوصا در جزیره خارک شده است. اس اند پی، علت رشد صادرات نفت ایران طی ماه گذشته میلادی را افزایش تقاضا از سوی کشورهای چین و کره جنوبی اعلام کرده است. این کشورها در آستانه پایان این دور از معافیت های نفتی تلاش می کنند نفت بیشتری بخرند.

گفتنی است اگرچه معافیت هشت کشور از تحریم خرید نفت ایران ماه می (اواسط اردیبهشت) به پایان می رسد اما تحلیل گران معتقدند معافیت پنج کشور از جمله هند و چین و کره تمدید خواهد شد. گفتنی است، معافیت اعطاشده به هشت کشور در مجموع حدود ۱.۱ میلیون بشکه در روز بوده است که نشان می دهد ایران ۶۰۰ هزار بشکه در روز بیشتر نفت صادر کرده است. گزارش این مرجع معتبر بین المللی می افزاید که ایران با خاموش کردن وسایل رادیویی و ردیابی نفتکش ها، صادرات نفت خود را ادامه می دهد بنابراین تعیین میزان دقیق صادرات نفت ایران آسان نیست.

۲۳۲۳

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1248946

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =