کمیته علمی چهارمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان آذربایجان‌شرقی بررسی آثار رسیده را آغاز کرد

محمد عزیزی راد، دبیر علمی جشنواره مطبوعات از آغاز به فعالیت انتخاب آثار برگزیده جهت داوری در مرحله نهایی جشنواره خبر داد و اظهار داشت: بر اساس تصمیم شورای سیاستگذاری جشنواره؛ آثار مرتبط با حوزه طنز، کاریکاتور و عکاسی در استان داوری خواهند شد، علت این امر نیز حضور اساتید و صاحب‌نظران برجسته بومی در این عرصه‌ها است.

به گزارش خبرآنلاین از تبریز به نقل از دبیرخانه جشنواره مطبوعات استانی، وی با بیان این‌که انتخاب و داوری آثار برگزیده در این بخش‌ها با تعامل میان خانه مطبوعات و رسانه‌های استان و انجمن کاریکانور ، انجمن عکاسی و محفل طنز زنجفیل صورت خواهد گرفت، افزود: انجمن کارتون تبریز نه تنها در سطح ملی بلکه در عرصه جهانی نیز شناخته شده است.
عزیزی راد ادامه داد: عکاسان حرفه ای و فعالان طنز استان نیز، اغلب از چهره های برتر کشور هستند و برخی در جایگاهی فراتر از سطح ملی قرار دارند، از این رو، داوری این آثار در خود استان و از سوی برگزیدگان صاحب نظر بومی صورت می گیرد.
وی با اشاره به انتخاب و داوری بخش حرفه‌ای و ویژه جشنواره نیز گفت: بررسی اولیه این بخش ازسوی هیئت انتخاب استانی انجام می شود و داوری نهایی نیز توسط تیم پنج نفره متشکل از اساتید و روزنامه نگاران مطرح، برجسته و بنام کشور، در تهران انجام خواهد شد.
عزیزی راد در پاسخ به علت دو مرحله ای بودن انتخاب و داوری آثار محتوایی جشنواره گفت: مصمم بوده ایم که داوری در بخش های ویژه و حرفه ای جشنواره با لحاظ مطالبه به ‌حق همکاران حوزه خبر و رسانه و در نهایت بی‌طرفی و عدالت در داوری آثار رعایت شود.
دبیر علمی جشنواره مطبوعات آذربایجان شرقی با اشاره به اعضای هیأت انتخاب در بخش های مختلف گفت: محمد امین خوش نیت و سیدحسن آذری در بخش‌های محتوایی شامل(خبر، تیتر، مصاحبه، گزارش، یادداشت و مقاله، صفحه آرایی) و همچنین سیدرضا علوی، فرهاد باغشمال، علی اصغر عزیز پور در بخش طنز فعالیت خواهند کرد.
وی افزود: حسین صدری، علی حامد حق‌دوست، نادر فارغی اعضای هیأت انتخاب در بخش عکس، و رحیم بقال اصغری، صادق باقری و سمیرا یوسفی بعنوان اعضای انتخاب بخش کاریکاتور انتخاب شده و از امروز فعالیت خود را آغاز می کنند.

46

کد خبر 1249013

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =