عضو کمیسیون اصل ۹۰: مردم نرخ سودبانکی را پایین می دانند بنابراین خودرو می‌خرند

خانه ملت نوشت:محمدقسیم عثمانی با اشاره به راهکار مناسب برای ساماندهی بازار خودرو، گفت: دولت باید برای جمع‌آوری نقدینگی موجود در بازار از مکانیزم‌های کوتاه‌مدت استفاده کند.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی افزود:برای جمع‌آوری نقدینگی موجود در بازار,دولت باید هزینه‌‎ی آن را نیز پرداخت کند تا بتواند پول را از دست مردم جمع کند. مردم برای حفظ ارزش پول خود به دنبال خرید خودرو، ارز، مسکن و...

وی اظهار کرد: از نظر مردم، نرخ سود بانکی پایین است و پاسخگوی تورم موجود نیست بنابراین به زعم مردم بهترین راهکار برای حفظ ارزش پول خرید خودرو است چراکه خرید این کالا قاچاق محسوب نمی‌شود در حالی که با خرید سکه و ارز در حجم زیاد برچسب‌هایی مانند سلطان به فرد اطلاق می شود بنابراین افزایش حجم تقاضا در این بازار زمینه گرانی چهارچرخ‌ها را فراهم کرده است.

جمع‌آوری نقدینگی موجود در بازار؛ جلوگیری از  اثر تورمی سال جدید

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از  اثر تورمی سال جدید باید نقدینگی به صورت موقت از جامعه  جمع شود و به سمت بخش های اقتصادی مولد هدایت شود.

مردم برای حفظ ارزش پول خود به دنبال خرید خودرو، ارز، مسکن هستند

عثمانی ادامه داد:در برنامه ریزی برای اصلاح امور اقتصادی باید به تمامی بازارها توجه شود.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت برای جمع‌آوری نقدینگی موجود در بازار باید راهکار اساسی داشته باشد، تصریح کرد: سرمایه‌های موجود باید در مسیر تولید و اشتغال قرار گیرد.

۱۷۱۷

کد خبر 1249077

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 1
  • IR ۱۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۳
    0 0
    برای اینکه پایین است. خود دولت تورم نقطه به نقطه را حدود 47 درصد تعیین کرده و قیمت واقعی دلار را 6000 تومان یعنی به سپرده گذاران ظلم می کنند و دست در جیب آنها کرده اند. قدرت خرید پولی که در بانک داشتیم الان نصف شده. کی قراره پاسخ ضرر ما رو بده؟ بدکاری کردیم که با دولت همراه شدیم؟ چطور برای مالباختگان موسسات مالی پول چاپ کردید و صدایشان را خواباندید؟ برای ما هم فکری بکنید. اونها مردم تر از ما بودند؟