ترامپ به جنجال تحقیقات روسیه افزود: کودتای نافرجام

ایسنا نوشت: در حالی که دادستان کل آمریکا به تحقیقات درباره جاسوسی اف‌بی‌آی از دونالد ترامپ وعده داده است، رئیس‌جمهوری آمریکا تحقیقاتی که درباره ارتباطات ادعایی با روسیه است را "کودتا" توصیف کرد.

 به نقل از خبرگزاری فرانسه، دو هفته پس از جمع‌بندی تحقیقات بازرس رابرت مولر درباره مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ که ظاهرا دونالد ترامپ را مبرا دانست، به نظر نمی‌رسد رئیس‌جمهوری آمریکا چندان آرام و قرار گرفته باشد.

دونالد ترامپ از این تحقیقات به عنوان "کودتای نافرجام" یاد کرد که هدفش برکناری یک رئیس‌جمهوری بوده است. او در کاخ سفید به خبرنگاران گفت: آنچه آنها انجام دادند خیانت بود؛ آنچه آنها انجام داند وحشتناک بود؛ آنچه آنها انجام دادند علیه قانون اساسی ما بود.    

اظهارات گزنده ترامپ به تئوری توطئه راست‌ها مبنی بر این که تحقیقات ضد روسیه ساخته و پرداخته دموکرات‌ها بود تا پیروزی ناگهانی ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶ را ملغی کند، دامن می‌زند.

در همین حال ویلیام بار، دادستان کل آمریکا در جلسه کنگره تاکید کرد تحقیقاتی درباره ادعای "جاسوسی" علیه ترامپ از سوی اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) انجام خواهد داد. ویلیام بار در کمیته سنا گفت: جاسوسی از یک کارزار سیاسی مساله بزرگی است. از نظر من جاسوسی رخ داده است.

اپوزیسیون دموکرات واکنش تندی به اظهارات ویلیام بار نشان داد. چاک شومر، رهبر اقلیت سنا در پیامی توییتری نوشت: دادستان کل باید فورا اظهاراتش را اصلاح کند یا مدارک مشخصی در حمایت از سخنانش ارائه بدهد. بیان تئوری‌های توطئه جایگاه دادستانی کل را تضعیف می‌کند.

2323

کد خبر 1249141

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =