برهم صالح: عراق پایگاهی برای آزار همسایگانش نخواهد شد

ایرنا نوشت: رئیس جمهوری عراق در دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد با وی، گفت که عراق نمی پذیرد به پایگاه یا محلی برای هرگونه اقدامی با هدف آزار همسایگانش تبدیل شود.

 

صالح: عراق پایگاهی برای آزار همسایگانش نخواهد شد

«برهم صالح» روز پنجشنبه در دیدار «ایرج مسجدی» با وی، افزود که عراق نمی پذیرد که تبدیل به پایگاه برای اقداماتی شود که هدف آن آزار همسایگان و تنش در منطقه است. صالح همچنین بر ضرورت کاستن از تنش ها در منطقه و همکاری مشترک برای مبارزه با افراط گرایی و تروریسم و تضمین آینده ای روشن برای ملت های منطقه تاکید کرد.
صالح با اشاره به پیوندهای اجتماعی و فرهنگی و منافع مشترک امنیتی و اقتصادی بین ایران و عراق خاطرنشان ساخت که عراق به ارتقا روابط دو جانبه با ایران اهتمام می ورزد. وی همچنین از پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران از نیروهای مسلح عراق در جنگ با گروه تروریستی داعش تقدیر کرد و گفت که عراق می کوشد که میدانی برای تلاقی منافع مشترک دولت ها و ملت های منطقه باشد.
بیانیه ریاست جمهوری عراق اضافه کرده است که سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق نیز در این دیدار بر حمایت ایران از عراق در همه زمینه ها و ارتقا همکاری های مشترک بین دو کشور تاکید کرد. سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد نیز پس از این دیدار به خبرنگاران گفت که در این دیدار آخرین مواضع جمهوری اسلامی بویژه در خصوص اقدام اخیر آمریکا علیه سپاه پاسداران را تشریح کرده است. 
مسجدی، ارائه گزارشی از نتایج سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به بغداد و نخست وزیر عراق به تهران را از دیگر محورهای مباحث مطرح شده در این دیدار عنوان کرد. 
سفیر ایران در بغداد روز پنجشنبه در همین رابطه همچنین با 'سید عمار حکیم' رهبر جریان حکمت ملی و رئیس ائتلاف اصلاح و سازندگی این کشور و 'فواد معصوم' رئیس جمهوری سابق عراق نیز دیدار و گفتگو کرد. 

2323
کد خبر 1249201

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =