آیت‌الله موحدی‌کرمانی: ترامپ هنوز سپاه را نشناخته/ نمی‌دانم این ترامپ احمق چه بلد است و چه می‌فهمد

مهر نوشت: امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه خیلی مضحک است که بگوئیم آمریکا مخالف تروریسم و سپاه تروریست است، گفت: احمق‌ها نمی‌دانند همه ایران سپاه پاسداران است و همه ما سپاهی هستیم.

آیت‌الله موحدی کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران که در دانشگاه تهران برگزار شد با اشاره به سیل اخیر در مناطقی از کشور، اظهار کرد: در این سیل خطرناک ناله‌هایی بلند است که برخی خوب می‌شنوند و کمک کردند، خدا هم صدای این افراد را می‌شنود و اجابت می‌کند اما برخی افراد پول دارند ولی به سیل‌زدگان کمک نمی‌کنند. من به این‌ها هشدار می‌دهم که به خودتان رحم کنید تا خدا صدایتان را بشنود.

امام جمعه موقت تهران همچنین با اشاره به اقدام ترامپ مبنی بر قرار دادن نام سپاه پاسداران در لیست سازمان‌های تروریستی، اظهار داشت:‌ در این خصوص به چند نکته اشاره می‌کنم. این‌که نهاد حکومتی و نیروی نظامی یک کشور که از اجزای مهم هر نظام حکومتی است، به عنوان یک گروه تروریستی محسوب شود با همه اصول و قوانین و مقررات بین‌المللی مغایرت دارد و من نمی‌دانم این ترامپ احمق چه بلد است و چه کار می‌کند و چه می‌فهمد که چنین کاری انجام می‌دهد.

امام جمعه موقت تهران گفت: ترامپ با یک اقدام احمقانه سپاه پاسداران را در لیست سازمان‌های تروریست قرار داد. اینکه یک نهاد حکومتی و نیروی نظامی یک کشور را به عنوان یک گروه تروریستی محسوب کنند، مغایر با مقررات بین المللی است.

موحدی کرمانی تاکید کرد: بسیاری از کشورهای جهان این اقدام را زیر سوال بردند و موجب پیچیده شدن اوضاع خاورمیانه دانسته اند. امروز برای تمام مردم دنیا بویژه ملت‌های منطقه ثابت شده که آمریکا مادر تروریسم است. خود آمریکایی‌ها و ترامپ اعتراف کرده اند که القاعده و داعش را آمریکا ایجاد کرده است. خیلی مضحک است که بگوئیم آمریکا مخالف تروریسم و سپاه تروریست است. آمریکا دنبال فروپاشی نظام و تسلیم مردم است.

امام جمعه موقت تهران گفت: این اقدام باعث انسجام و وحدت همه نیروهای انقلاب و مسئولین کشور شد. رئیس جمهور محکم و قاطع از کیان سپاه دفاع کرد. احمق‌ها نمی‌دانند همه ایران سپاه پاسداران است و همه ما سپاهی هستیم. ترامپ هنوز سپاه را نشناخته است. سپاه دستاوردهای انقلاب را حفظ کرده و خادم مردم است و به همین دلیل در دل مردم جای دارد. ترامپ! اگر رهبری اجازه دهد سپاه می‌تواند تل آویو را با خاک یکسان کند.

۲۱۴۲۱۲

کد خبر 1249358

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =