حضور البرز و اتخاذ تدابیر پیشگیرانه مانع ورود آب کارون به شیبان شد

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: طبق اعلام فرماندار باوی، شهر شیبان باید تخلیه می شد ولی با حضور البرز و اقداماتی که در خصوص بازگشایی راه ها و ایجاد و تقویت سیل بند ها صورت گرفت، از ورود آب کارون به این شهر جلوگیری شد.

به گزارش خبرآنلاین، شهبازی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان خوزستان که شامگاه پنجشنبه برگزار شد، با اشاره به اینکه خوزستان قلب کشور است، افزود: بر اساس دستور وزیر کشور، البرز بعنوان معین خوزستان برای امداد و خدمات رسانی به سیل زدگان تعیین شد. 

وی با ارائه گزارشی از اقدامات البرز در مدیریت بحران سیل احتمالی، ادامه داد: ۲ سد مهم و استراتژیک امیرکبیر و طالقان در البرز مستقر است که طی بارش های اخیر مدیریت خوبی بر روی آنها صورت گرفت.

شهبازی گفت: از اواسط دی ماه سال گذشته با رهاسازی آب پشت سدها که حدود ۵۰ میلیون متر مکعب از سد امیرکبیر بود، مخزن سد برای سیل و سیلاب های احتمالی مهیا شد.

وی با بیان اینکه در موج اول بارش ها سد امیرکبیر حدود ۹۱ میلیون متر مکعب فضای خالی داشت، افزود: میزان بارش ها در موج دوم بارندگی به ۱۶۱ میلیمتر رسید که با اقدامات پیشگیرانه و نظارت دقیق بر مناطق حادثه خیز، شاهد خسارات جدی در البرز نبودیم.

استاندار البرز با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای کمک رسانی به استان های سیل زده کشور، اضافه کرد: پیش دستور وزیر کشور مبنی بر تعیین البرز بعنوان معین خوزستان برای امداد و خدمات رسانی، ۴ محموله کمک های مردمی به استان گلستان ارسال شد.

وی گفت: با همراهی و تعامل نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، البرز بعنوان اولین استانی که برای ارسال کمک های مردمی به صورت هوایی به لرستان و خوزستان اقدام کرد.

شهبازی با بیان اینکه برای کمک رسانی به هموطنان سیل زده سایر استان های کشور در البرز یک بسیج همگانی شکل گرفت، افزود: پس از دستور وزیر کشور که البرز بعنوان معین خوزستان تعیین شد، تیم البرز متشکل از نیروهای تمامی دستگاه های امدادی، خدمات رسان، انتظامی، سپاه، مردمی و... در قالب ید واحده و در یک کمپ نسبت به خدمات رسانی به مردم سیل زده باوی اقدام کردند.

وی عنوان کرد: تاکنون حدود ۴۰۰ نیروی متخصص البرزی در خوزستان مستقر شده اند. 

استاندار البرز گفت: طبق اعلام فرماندار باوی، شهر شیبان باید تخلیه می سد ولی با حضور البرز و اقداماتی که در خصوص بازگشایی راه ها و ایجاد و تقویت سیل بند ها صورت گرفت، از ورود آب کارون به این شهر جلوگیری شد.

وی افزود: اکنون تیم استانداری ۳ کمپ برای اسکان سیل زدگان آماده کرده اند و عملیات تحکیم و بازسازی سیل بندها ادامه دارد. 
شهبازی خاطرنشان کرد: تدابیر پیشگیرانه برای البرز نیز برای مقابله با سیل به جد در دستور کار قرار دارد.

۴۶

کد خبر 1249403

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =