۰ نفر
۲۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۴
ونزوئلا بازداشت جولیان آسانژ را محکوم کرد

باشگاه خبرنگاران نوشت: وزارت خارجه ونزوئلا در بیانیه ای سلب پناهندگی سیاسی بنیانگذار سایت ویکی لیکس و بازداشت او توسط پلیس انگلیس را به شدت محکوم کرد.

وزارت خارجه ونزوئلا در بیانیه ای سلب پناهندگی سیاسی جولیان آسانژ، بنیانگذار سایت ویکی لیکس از سوی دولت اکوادور و بازداشت او توسط پلیس انگلیس در محل سفارت اکوادور را به شدت محکوم کرد.

اظهارات نیکلاس مادورو نیز در بخشی از این بیانیه بازتاب یافته است که به نمایندگی از مردم و دولت ونزوئلا اقدام پس گرفتن پناهندگی دیپلماتیک از جولیان آسانژ را ظالمانه و بازداشت این خبرنگار استرالیایی ـ اکوادوری از سوی پلیس انگلیس را اقدامی شرم آور و حماقت آمیز توصیف کرده است.

ونزوئلا با اشخاص و کشورهایی که مخالف بازداشت آسانژ هستند ابراز همسویی کرده و استرداد احتمالی وی به آمریکا را موجب به خطر افتادن حقوق بشر این روزنامه نگار برجسته بین المللی دانسته است.

ونزوئلا بر این باور است که آسانژ به دلیل افشاگری های مهم علیه وزارت خارجه آمریکا تحت پیگرد قانونی و بازداشت قرار گرفته است و تنها جرم وی نمایاندن ابعاد تاریک و جنایتکارانه جنگ های خانمان براندازی است که ماهیت آن تغییر رژیم در کشورهای مختلف تحت نظارت آمریکا بوده است.

64231
کد خبر 1249463

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =