افشاگری گاردین: برگزیت نشدنی است، ترزا می و مخالفانش هنوز دعوا دارند

میزان نوشت: نشریه گارین در مطلبی نوشته است که موضوع برگزیت در انگلیس به موضوعی غیرقابل حل تبدیل شده و مذاکرات میان دولت این کشور و احزاب دیگر به بن بست رسیده است.

برگزیت تاکنون برای چندین بار است که به تعویق افتاده چرا که نمایندگان مجلس انگلیس بر این باورند که می‌بایست علیه برگزیت رای می‌دانند.

سیاست مداران موافق برگزیت معتقدند که این طرح فاقد شرایط مناسب بوده و ترزا می‌ ترجیح می‌دهد اتحادیه اروپا را بدون توافق ترک کند. علاوه بر آن این اعتقاد وجود دارد که پارلمان انگلیس مملو از حامیان اروپا هستند که مانع خروج انگلیس از اتحادیه اروپا می‌شوند.

سناریوی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بدون توافق به هر حال همانند یک فانتزی و آزادی بی قید و شرط است.
برگزیت به بن بست رسید؛ جدل ترزا می و مخالفانش ادامه دارد

یکی از موانع برگزیت نمایندگان حزب کارگر هستند که به نظر می‌رسد این مشکل با مذاکره میان مقامات ارشد تیم "جرمی کوربین" و " ترزا می " رفع نمی‌شود. نگرانی نخست وزریر انگلیس از بین رفتن حزب خود بوده که محو شدن خطوط قرمز را ممنوع می‌کند و کوربین انگیزه‌ای برای همکاری در هر طرحی را از دست می‌دهد.
توافق میان حزب کارگر و تیم ترزا می ‌زمانی رفع می‌شود که پاداش حاصل از توافق به اندازه کافی رضایت بخش باشد. این در حالی است که احتمال بازگشت برای سرمایه گذاری بر سر برگزیت نرم ضعیف بوده و با گذشت زمان شرایط وخمامت پیدا می‌کند.

جذابیت برگزیت نرم آن است که رنج اقتصادی برگزیت سخت و بحران‌های سیاسی که در تلاش هستند تا همه چیز را با همه پرسی دیگر از بین ببرند بردارد. اما این در حالی است که این مزایا به سرعت رنگ می‌بازند. کشورهایی که در اتحادیه اروپا باقی می‌مانند و یا آن را ترک می‌کنند هر دو از هزینه‌هایی که تسلیم کرده‎اند پشیمان خواهند شد تا آنکه بتوانند از مزایای به ظاهر تسلی بخش آن بهره ببرند. برگزیت دولت انگلیس را در مداری بدون صدا که نهادهای تصمیم گیرنده اروپایی در آن قرار دارند، گرفتار خواهد کرد.
در واقع برگزیت نرم یک طرح سرمایه گذاری ضعیف خواهد بود که شرکای سیاسی‎اش آن را ترک کرده‎اند. اما در نهایت نمایندگان پارلمان انگلیس تحت فشار قرار دارند تا هر چیزی را که بتوان نام برگزیت را بر روی آن نهاده را تحویل داده و کار را به اصلاح خاتمه دهند. آن‌ها به درستی به نا امیدی رای دهندگان خروج از اتحادیه اروپا آشنا هستند و به تعویق انداختن لایحه ۵۰ را ناخوشایند می‌خوانند.

با نزدیک شدن شمارش معکوس برگزیت بعد از گذشت ۳ سال، سیاست‎مداران انگلیسی با این سوال که چگونه می‌توانند از بدترین نتیجه بدست آمده از این طرح پیشنهادی ترزا می‌ اجتناب کنند رو به رو هستند.


64231
کد خبر 1249470

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • DE ۰۷:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۴
    0 0
    ترجمه ضعیفی بود