کمک صدهزار یورویی پاپ فرانسیس به سیل زدگان ایران

ایرنا نوشت: پاپ فرانسیس رهبر مذهبی کاتولیک های جهان برای سیل زدگان در ایران مبلغ یکصد هزار یورو کمک نقدی ارسال می کند.

خبرگزاری 'واتیکان نیوز' روز جمعه با اعلام این خبر نوشت: واتیکان به دستور پاپ یکصد هزار یورو کمک نقدی برای امداد و کمک رسانی به سیل زدگان ایرانی در نخستین مرحله می پردازد.
وزارت توسعه انسانی واتیکان در بیانیه ای اعلام کرد که کمک 100 هزار یورویی پاپ به سیل زدگان ایران، توسط سفارت واتیکان در مناطق سیل زده توزیع خواهد شد تا در عملیات امداد و خدمات به مردم مورد استفاده قرار بگیرد.
رهبر مذهبی کاتولیک ها پیش تر نیز ضمن ابراز همدردی با قربانیان سیل در ایران، با ارسال پیامی فاجعه سیل را به بازماندگان و قربانیان تسلیت گفت.

به گزارش دفتر سازمان جهانی بهداشت در ایران ، آغاز بارش شدید باران از تاریخ 28 اسفند 97 به جاری شدن سیل در 28 استان از 31 استان کشور منجر شد و تعداد 42 میلیون و 269 هزار و 129 نفر از ساکنان 253شهرستان را تحت تاثیر قرار داده و باعث خسارت گسترده به امکانات شهری از جمله مراکز بهداشتی، درمانی و بیمارستان ها شده است.
این درحالی است که بسیاری از امکانات بهداشتی در مناطق سیل زده به طور کامل یا نسبی آسیب دیده و به علت قطع آب در این مناطق، احتمال خطر ناشی از شیوع بیماری های ناشی از آب آلوده، ناقلین و حشرات از جمله مالاریا، وبا و سایر بیماری های واگیر رو به افزایش است.
این گزارش با استناد به آمارهای وزارت بهداشت به وارد آمدن خسارت جدی به زیرساخت های سلامت در 17 استان به شدت آسیب دیده از سیل، اشاره کرده و می افزاید: تعداد 577 خانه بهداشت، 52 مرکز بهداشت، 201 مرکز جامع سلامت، 70 مرکز خدمات اورژانس، 24 کلینیک و 43 بیمارستان مناطق ذکر شده تحت تاثیر خسارت های ناشی از سیل قرار گرفته اند.
 

64231

کد خبر 1249474

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • DE ۰۴:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۴
    0 0
    خبر ندارد که حتی یک یورو هم بدست سیل زده نمی رسد .