آمادگی آذربایجان‌غربی برای توسعه مبادلات با ترکیه

استاندار آذربایجان‌غربی گفت: ایران و ترکیه در حال حاضر در بالاترین سطح همکاری قرار دارند و استان آذربایجان‌غربی درصدد افزایش مبادلات در همه زمینه هاست.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، محمدمهدی شهریاری روز شنبه در دیدار با سفیر ترکیه در ایران که در محل استانداری این استان انجام شد، افزود: توسعه مبادلات اقتصادی، مراودات فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در زمره اهداف ۲ کشور است و این استان مرزی نیز همه توان خود را در این خصوص به کار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه ۲ کشور قرن ها با یکدیگر ارتباط تنگاتنگ داشته اند، اظهار داشت: آذربایجان غربی تنها استان مرزی ایران با ترکیه است و افزایش همکاری های مرزی و رفع مشکلات می‌تواند در توسعه مبادلات و رسیدن به اهداف اقتصادی ۲ کشور موثر باشد.
وی با یادآوری سفر اخیر وزیر کشور به «قونیه» و ارائه پیشنهاد خواهرخواندگی این شهر با «خوی» بیان کرد: امیدواریم این امر که در افزایش روابط فرهنگی ۲ کشور با تکیه بر ظرفیت «مولانا» و «شمس» تاثیرگذار است، در آینده نزدیک تحقق یابد.
سفیر ترکیه در ایران نیز در این دیدار با قدردانی از همکاری تنگاتنگ استانداری آذربایجان غربی با سرکنسولگری ترکیه در ارومیه، گفت: این سرکنسولگری جزء قدیمی ترین نمایندگی های ترکیه به شمار می رود و قدمتش به بیش از ۱۵۰ سال می رسد.
«دریا اورس» (Derya Örs) افزود: قرن‌هاست که ۲ ملت با مسالمت در کنار هم زندگی می کنند و این رابطه می‌تواند الگوی بسیاری از ملت ها باشد.
وی تأکید کرد: ما خواهان ارتقای روز افزون مراودات اقتصادی با ایران هستیم و همه تلاش خود را در این راستا به کار می گیریم.
در پایان این دیدار هدایایی به رسم یادبود از سوی استاندار آذربایجان غربی به سفیر ترکیه در ایران اهدا شد؛ دیدار با فعالان اقتصادی و بازدید از مرز «سرو» ارومیه از دیگر برنامه های سفر سفیر ترکیه در ایران به ارومیه است.
۴۶

کد خبر 1249717

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =