حجت‌الاسلام‌والمسلمین معزی: کمک‌رسانی  ۷۰۰ روحانی به مردم سیل‌زده پل‌دختر

نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده لرستان گفت: ۷۰۰ نفر از طلاب در خدمت‌رسانی به سیل‌زدگان پل‌دختر و معمولان حضور دارند.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین معزی، نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌ احمر کشور گفت: حادثه سیل نوروز امسال که در ۲۴ استان پدید آمد در طول قرن‌ها در ایران بی‌سابقه بوده است.

وی با ذکر این مطلب که سیل اخیر در لرستان به بسیاری از شهرها به‌ویژه پل‌دختر و معمولان خسارت سنگین وارد کرد، افزود: این حجم آب در ظرف زمانی محدود پدید آمد و خانه و کاشانه و زندگی و اسباب و لوازم مردم را بلعید.

خشکسالی در طول ۲۰ سال گریبان‌گیر کشور بود
معزی با بیان این‌که باران رحمت است اما اگر بتوانیم آن‌را مدیریت کنیم، افزود: پدیده خشکسالی در طول ۲۰ سال گریبان‌گیر کشور بوده است و از نظر کارشناسان خسارت خشکسالی به مراتب بیشتر از خسارت سیل بوده است.
نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر با تاکید بر این‌که باید در وهله اول خدا را شاکر باشیم زیرا این حجم وسیع آب باید هزاران کشته بر جای می‌گذاشت اما به لطف خدای متعال ما کمترین خسارت جانی را داشتیم، اضافه کرد: هلال‌احمر که متعلق به همه است، هدفی بزرگ دارد و آن کاهش آلام و رنج‌های مردم حادثه‌دیده است.
وی با بیان این‌که درد و اندوه برای سیل‌زدگانی که در طول سالیان زندگی اندوخته‌اند، بسیار سنگین است، گفت: در برابر این حوادث که آزمایش الهی هستند چاره‌ای جز صبوری و تحمل نیست.

حضور ۷۰۰ روحانی در پل‌دختر
معزی با اشاره به وجود ۷۰۰ نفری روحانیت در پل‌دختر افزود: نکته قابل تامل در این بازدید فعالیت روحانیت و طلاب است که به وظیفه خود به‌نحو احسن عمل می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر با اشاره به این‌که نباید انتظار داشته باشیم همه مشکلات در یک شب رفع شوند بلکه باید گام به گام و بر طبق اصول موانع را برطرف کرد، افزود: به لطف خدا و خدمت شبانه‌روزی نیروهای هلال‌احمر قدم اول یعنی بحث اسکان و تهیه لوازم اولیه، آب و غذا به خوبی انجام گرفته و مراحل بعدی بازگشت به زندگی آرام نیز انجام گیرد.

وی در پایان گفت: علی‌رغم توقع دشمنان که همانا از پای درآمدن ایران است، این سیل باعث وحدت بیشتر ملت شد و مردم، دانشجویان، سپاهیان و ارتش دست در دست هم و یک صدا در خدمت‌رسانی به آسیب‌دیدگان فعالیت داشتند و از هیچ تلاشی فروگذار نکردند.

۴۶

کد خبر 1249754

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =