قرار گاه سازندگی امام رضا استان چهارمحال‌وبختیاری یاور سیل‌زدگان استان خوزستان

مسئول قرارگاه سازندگی امام رضا استان گفت : ۱۵۰ نیروی داوطلب امدادی توسط این قرارگاه به استان خوزستان اعزام گردیده است.

رضا ابراهیمی  درگفتگو با خبرنگاران افزود :  از این تعداد ۴۰ نفر از اعضای قرارگاه، ۴۳ نفر دانشجو و مابقی کسبه و مردم عادی هستند.

مسئول قرارگاه  سازندگی امام رضا گفت : تاکنون چهار محموله کمک‌های مردمی اعم از مواد غذایی، پوشاک، گاری، بیل و پتو به پل دختر ارسال شده است،

به گفته وی :  ارزش ریالی هر کدام از این محموله‌ها بین ۲۰ تا ۲۵ میلیون تومان است. همچنین دو محموله به خوزستان ارسال شده که یکی از محموله‌ها شامل شش هزار گونی برای ساخت سیل‌بند بود که همه این کمک‌ها کاملاً مردمی بوده و تاکنون از کمک هیچ نهاد دولتی استفاده نشده است.

وی درتشریح اقدامات انجام شده افزود : از اولین روز سیلاب در کشور تیم واکنش سریع در قرارگاه جهادی امام رضا(ع) با حضور گروه‌های جهادی که دارای امکانات و وسایل نقلیه بودند تشکیل شد که این گروه‌ها از همان روزهای ابتدایی به مناطق اعزام می‌شدند و اکنون در شهرستان پلدختر هستند.

به گفته وی: در دو روز اول از سفر شش روزه خود را به  کار شناسایی منطقه و نیازهای سیل‌زدگان اختصاص دادند که محل اسکان سیل‌زدگان توسط این تیم آماده شد.

مسئول قرارگاه جهادی امام رضا(ع) چهارمحال وبختیاری بیان کرد: تیم‌های اعزامی به خوزستان به سه دسته تقسیم‌بندی می‌شوند که خود شامل چند گروه می‌شوند. دسته اول گروهی که خود امکانات و وسایل شخصی دارند، دسته دوم گروهی که فقط نیروی انسانی هستند و برای ساخت سیل‌بند و فعالیت‌های زیرساختی مانند برق‌کاری و جوشکاری هستند که در ۲۷ فروردین‌ماه اعزام می‌شوند و دسته سوم نیز پنج تیم پزشکی با متخصصان داخلی، عفونی، بهداشت محیط، پرستار و دانشجویان ترم بالای پزشک عمومی همراه با تجهیزات و داروهای اولیه مورد نیازند که این تیم‌های پزشکی از اول اردیبهشت‌ماه به مناطق سوسنگرد و حمیدیه اعزام خواهند شد.
وی تصریح کرد: برای ایجاد هماهنگی بین تیم‌های اعزامی و خدمت‌رسانی در مناطق با بسیج‌سازندگی استان لرستان و خوزستان هماهنگی لازم انجام و مسیر کمک‌رسانی‌ها نشان داده شده است و در حال حاضر ترمیم سیل‌بنده منطقه عین ‌۲ که در حال شسته شدن است را به قرارگاه امام رضا(ع) واگذار کرده‌اند.
ابراهیمی گفت: در منطقه سوسنگرد نیاز شدید به قایق برای جابه‌جایی مردم و وسایلشان به چشم می‌خورد که همکاران جهادی با رایزنی تواستند سه قایق از اطراف تهیه کنند و با هزینه جمع‌آوری شده توسط خیرین صبح امروز  قایق‌ها به سوسنگرد رسید.

وی از راه اندازی موکب  در اهواز خبرداد وافزود : بعداز نیمه شعبان موکبی باحضور ۱۵ نفر از نیروهای جهادی در اهواز  با شکل وشمایل بختیاری راه اندازی می شود که کار توزیع شربت وغذارا انجام می دهد .

وی درپایان از کسانی که داوطلب کمک به مناطق سیل زده استان خوزستان  هستند خواست به ادرس  شهرکرد - میدان قدس - مسجد النبی دفتر قرارگاه سازندگی امام رضا مراجعه یا  با شماره تلفن‌های ۰۳۸۳۳۳۵۴۹۹۹، ۰۹۱۳۰۰۶۶۹۷۶و ۰۹۱۳۸۸۲۰۵۶۶، تماس بگیرند

46

کد خبر 1250076

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =