کیهان: قوه قضاییه به تخلف فیلم «رحمان ۱۴۰۰» رسیدگی کند

کیهان نوشت: رسیدگی به اتفاقات مرتبط با فیلم ضداخلاقی و در جهت فروپاشی خانواده که بدون مجوز نیز به اکران رسید در قوه قضائیه محتمل به‌نظر می‌رسد.

اگرچه فیلم «رحمان ۱۴۰۰» به دلیل اکران نسخه‌ای که اصلاح نشده و درواقع فاقد مجوز بوده است، توقیف شد، اما علاوه‌ بر موضوع نمایش نسخه غیراصلاح شده، ازجمله مواردی که می‌تواند از سوی دستگاه قضایی قابل پیگیری باشد، این است که علی سرتیپی، تهیه‌کننده فیلم «رحمان ۱۴۰۰» خود از مسئولان شورای عالی اکران سینما محسوب می‌شود و تعداد سینماهای اختصاص یافته برای نمایش این فیلم، بیش از حد متعارف بود.

شنیده شده که حسین انتظامی، سرپرست سازمان سینمایی، تقاضای دیدار منوچهر هادی و علی سرتیپی را نپذیرفته و آنها را به ابراهیم داروغه‌زاده، معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی ارجاع داده است. اما در این میان، گفته می‌شود که مهدی حیدریان، رئیس‌سابق سازمان سینمایی که به عنوان مشاور سرپرست این سازمان مشغول است، همچنان نقش فعالی در برنامه‌ها و تصمیمات این سازمان دارد و باز جای سؤال است که چرا یک مدیر بازنشسته و برکنار، باید دارای امکانات یک مدیر در حد رئیس‌سازمان سینمایی باشد؟ همچنین گفته می‌شود که پس از اتفاقات اخیر و به ویژه اکران فیلم ضداخلاقی و ضدخانوادگی «رحمان ۱۴۰۰» ابراهیم داروغه‌زاده از سمت خود برکنار خواهد شد و احتمالاً محمود اربابی به‌جای او خواهد نشست.

همچنین باید از حوزه هنری انتقاد کرد که چرا برخلاف اصول خود که همان حمایت از هنر ارزشی و انقلابی است، فیلمی ضداخلاقی و در جهت فروپاشی خانواده در ایران را، روی پرده سینماهای خود برد؟

چندی قبل نیز منوچهر هادی و همسرش یکتا ناصر در مسابقه «برنده باش» در شبکه سه، که اجرای آن برعهده بازیگر سابق یکی از تولیدات منوچهر هادی است، ۱۰۰ میلیون برنده شدند! اتفاق نادری که می‌تواند مورد بررسی قرار گیرد.

۵۷۵۷

کد خبر 1250175

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 10
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۲۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۵
  12 3
  مگه قتل کرده ؟
 • FR ۰۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
  1 0
  چندی قبل نیز منوچهر هادی و همسرش یکتا ناصر در مسابقه «برنده باش» در شبکه سه، که اجرای آن برعهده بازیگر سابق یکی از تولیدات منوچهر هادی است، ۱۰۰ میلیون برنده شدند! اتفاق نادری که می‌تواند مورد بررسی قرار گیرد. چند چیز نامرتبط رو باهم مربوط کردن رو یکجا تو این جمله ببینید که چه ادعاییی کیهان کرده! از چی به چی زده!!! یعنی ذهن بیمار میتونه همچین چیزهایی رو مطرح کنه!
 • IR ۰۱:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
  1 0
  از هموطنان عزیز می خواهم درباره چند جمله ای که به نگارش در می آورم نظر بدهند و لطفا  اگر ربطی بینشان هست  بگویند ا- رابطه عادل فردوسی پور و مدیر شبکه سه فروغی و حذف نود و فردوسی پور از کنداکتور شبکه سه ۲- پایین کشیدن فیلم رحمان ۱۴۰۰ از پرده سینما بعد از مصاحبه و انتقادات مسعود ده نمکی که سرمایه گذار( تهیه کننده) فیلمش موسسه  اوج‌بوده است ( البته بنده این فیلم را ندیده ام و کاری به خوب یا بد بودن آن ندارم)
 • DE ۰۲:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
  1 0
  کیهان هر روز سه چهار تا دستور می ده. چه کارست مگه ؟
 • IR ۰۵:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
  0 0
  بازیگر سابق؟تو همین رحمان ۱۴۰۰ مگه نیست؟
 • RO ۰۶:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
  0 0
  کیهان انقلابی
 • بهنام IR ۰۷:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
  0 0
  بیکار تر از این روزنامه هم هست به همه چیز کار داره و در مورد همه چیز و همه کس نظر میده
 • IR ۰۸:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
  0 0
  به نظر من با توجه به اینکه اکران سینمایی درآمد خودش رو کسب کرد با توقیف فیلم دنبال استقبال مردم در پخش خانگی هستند. جای مردان سیاست بنشانید درخت تا هوا تازه شود
 • IR ۰۸:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
  0 0
  هیچ اقدامی بیشتر از اقدامات برخی مقامات و مسئولان بی فکر و ناکارآمد باعث فروپاشی خانواده ها نشده . گرونی و بیکاری و بی پولی و فقر خانمان برانداز تره یا یه فیلم یه ساعت و نیمه که خیلی ها هم ندیدنش؟؟؟؟
 • IR ۰۹:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
  0 0
  همین مخالفتها و محدودیتها برای این فیلم بهترین تبلیغ هست من که کنجکاو شدم ببینم