بهترین سایت‌های خرید اینترنتی بلیط، تور مسافرتی و رزرو هتل را بشناسید

از آن زمان که با باز شدن پای اینترنت به زندگی ما، انقلاب بزرگی در تمام حوزه ها از خرید تا سرگرمی و سفر رخ داد، زمان زیادی نگذشته است. امروز در تمام دنیا غول های بزرگی چون آمازون و eBay درگیر رقابتی نفس گیر برای ربودن دل مشتریان خود شده اند تا با جلب اعتماد آنها، سرعت و راحتی هر چه بیشتر را به جریان زندگی شان تزریق کنند. هیچ نقطه ای از دنیا را نمی توان یافت که از سرعت جنون آمیز فناوری و اینترنت به دور مانده باشد.

کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست. به موازات تغییرات شگرفی که در سبک زندگی ایرانیان به وجود آمده، سایت های خرید اینترنتی پا به عرصه حیات گذاشته اند. در این میان سایت های ارائه دهنده خدمات مسافرتی، با در نظر گرفتن اقبال مردم به سفر در کنار تمایل هر چه بیشتر به راحتی و سرعت در تهیه مقدمات آن، متولد شدند.

سئوال این است که وقتی از خدمات مسافرتی سخن می گوییم، از چه صحبت می کنیم؟ به عبارت دیگر یک بسته کامل سفر در دنیای پرتکاپوی گردشگری امروز شامل چه چیزهایی می شود؟ شاید بد نباشد در اینجا نگاهی به همه آن چیزهایی بیندازیم که گردشگران ِ امروزی از یک سایت مسافرتی جامع طلب می کنند.

خرید بلیط هواپیما

بی تردید این روزها سفرهای هوایی به یکی از محبوب ترین شیوه های سفر بدل شده اند. در واقع سفرهای هوایی راحتی واطمینان خاطر را در مسیر برای مسافران به همراه آورده اند. ضمن اینکه برای تجربه آسمان سرزمین های دیگر، تنها خرید بلیط هواپیما به کار ما خواهد آمد. با این وجود، تفاوت زیادی است میان آن زمان که در آژانس های مسافرتی، به انتظار بلیط هواپیما ساعت ها در صف می ایستادیم و امروز که تنها با یک کلیک، مرزهای زمان و مکان را در می نوردیم. رزرو بلیط هواپیما امروز به چیزی بیشتر از اینترنت، اطلاعات سفر و یک کارت عضو شتاب نیاز ندارد. قرار است بی آنکه از جای خود تکان بخورید، هر نوع بلیط اعم از چارتر یا سیستمی را از هر ایرلاین و به هر مقصد داخلی یا خارجی و متناسب با بودجه خود تهیه کنید. شگفت انگیز نیست؟

خرید بلیط قطار

امروزه دیگر شریان های حیاتی راه آهن در تمام پیکره این سرزمین جاری شده اند. اگر بخواهید از شهری در شمال به شهری در جنوب ایران سفر کنید و خاطره تماشای زیبایی های مسیر را از پنجره قطار و از روی ریل های آهنین زنده کنید، می توانید با سرعت هر چه تمام تر بلیط قطار خود را تهیه کنید.

درست مانند خرید بلیط هواپیما، خرید بلیط قطار نیز به اندکی وقت، وارد کردن اطلاعات سفر و انتخاب از میان جستجوهای به نمایش درآمده نیاز دارد. اگر هم قصد تجربه یک سفر خانوادگی و صمیمی را دارید، رزرو کوپه دربست گزینه ایده آلی برای شماست. به هر روی دیگر از خرید حضوری و انتظار در صف آن هم در روزهای اوج سفر خبری نیست!

خرید بلیط اتوبوس

سفر با اتوبوس پس از گذشت سال ها هنوز هم کهنه نشده است. اتوبوس به ویژه برای آنها که دور از خانه درس می خوانند، همسفر همیشگی بوده است. آنچه کهنه شده، شیوه خرید بلیط اتوبوس است. .

در حقیقت سایت های ارائه دهنده خدمات مسافرتی امکان رزرو اینترنتی بلیط اتوبوس را هم از مسافران دریغ نداشته اند. تنها با یک کلیک، درج مقصد و تاریخ سفر خود شما حتی می توانید نوع و چینش صندلی های اتوبوس مورد نظرتان را هم مشاهده کرده و بعد دست به انتخاب بزنید. امکانی که بسیاری از مسافران از آن استقبال کرده و آن را در کنار راحتی و سرعت، از مزایای خرید آنلاین بلیط اتوبوس به شمار می آورند.

خرید بیمه مسافرتی

آسایش و آرامش در سفر خواست همه ما است. وقتی قرار است حتی برای مدتی کوتاه از دل هیاهوی زندگی روزمره به دامان سفر پناه ببریم، بدون تردید راحتی خیال در مسیر و مقصد بیش از پیش اهمیت پیدا می کند. حالا تصور کنید، می خواهید فرسنگ ها از خانه خود فاصله بگیرید و پا را از مرزهای سرزمین تان فراتر بگذارید. در این صورت دغدغه بیماری، حادثه یا گم شدن مدارک می تواند آزردگی خاطر شما را به دنبال داشته باشد.

اینجاست که خرید بیمه مسافرتی در شکل و انواع گوناگون به یاری شما می آید. بیمه مسافرتی چه برای سفرهای کوتاه و چه سفرهای طولانی مدت، اشکال و پوشش های متفاوتی دارد که با مطالعه آنها انتخاب برای شما راحت تر می شود.

رزرو هتل

اینکه شب را در کجا به صبح می رسانید، اهمیت کمتری از رزرو بلیط و خرید بیمه مسافرتی ندارد. ممکن است قصد اقامت در یک هتل لوکس را داشته باشید یا بالعکس برآن باشید تا سفری ارزان و کم هزینه را با اقامت در یک هتل کم ستاره تر تجربه کنید. به هر روی رزرو اینترنتی هتل، هتل آپارتمان یا حتی مهمانسرا شما را از دردسرهای رزرو تلفنی راحت کرده است. دیگر نیازی نیست آنقدر پشت خط منتظر بمانید تا بتوانید با پذیرش هتل تماس برقرار کنید و در نهایت هم با این جمله مواجه شوید: "اتاق ها پر شده است".

تور مسافرتی

تورهای مسافرتی را می توان یک بسته کوچک در دل بسته بزرگ تر خدمات مسافرتی دانست. در حقیقت به جای اینکه خود شما به تنهایی و تک تک به رزرو بلیط، هتل و بیمه مسافرتی بپردازید، آژانس مسافرتی همه کارها را برای شما انجام خواهد داد. در این صورت دردسرهای رزرو بلیط یا هتل به ویژه در یک کشور دیگر به حداقل می رسد. ضمن اینکه می توانید از امکانات دیگری چون گشت شهری، راهنمای تور و ترانسفر فرودگاهی هم بهره مند شوید. علاوه بر اینها می توان به تورهای لحظه آخری نیز اشاره کرد که درست در لحظه آخر(یک تا دو روز مانده به اتمام مهلت ثبت نام) به دادِ مسافران و آژانس های مسافرتی می رسند.

اخذ ویزای مسافرتی

اسناد و مدارک سفر را نمی توان تنها در پاسپورت خلاصه کرد. برای سفر به برخی کشورها شما نیاز به اخذ ویزا دارید که آن نیز پروسه خاص خود را دارد. محول کردن این پروسه به یک آژانس مسافرتی، از دیگر امکاناتی است که می توان آن را در یک بسته جامع سفر گنجاند. گرفتن وقت سفارت و ارائه مشاوره در خصوص دریافت ویزای هر کشور، خدمتی است که امروزه برخی از آژانس های مسافرتی عهده دار آن شده اند تا باری را از روی دوش مسافران بردارند.

در بالا به اجزای یک بسته کامل سفر اشاره کردیم. خدماتی که سایت های جامع ارائه دهنده خدمات مسافرتی به صورت آنلاین در اختیار مشتریان قرار می دهند تا با صرف زمانی اندک و بدون کمترین دردسر، برنامه ریزی سفر خود را انجام دهند. همانطور که پیشتر اشاره کردیم، انتخاب یک سایت مناسب از میان انبوهی از سایت هایی که در کشور روی کار آمده اند، اولین قدمی است که باید بردارید. به همین منظور در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به چند سایت معتبر بیندازیم که به ارائه خدمات بالا به مسافران می پردازند. تلاش بر آن است تا این نگاه همه جانبه و جامع باشد:

قاصدک 24

سامانه قاصدک 24 یکی از سایت های خرید آنلاینی است که امکان رزرو آنلاین بلیط هواپیما، قطار، اتوبوس، بیمه مسافرتی و رزرو هتل را به صورت یکجا در اختیار مسافران قرار داده است. قاصدک 24 با تمرکز بر روی نیاز مشتریان، سرعت و راحتی را در تمام پروسه های خرید آنلاین خود به کار بسته است. شما می توانید با ورود به سایت و بدون نیاز به ثبت نام، هر بلیطی را که می خواهید جستجو و خریداری کرده و آن را در ایمیل خود دریافت کنی

به عبارت دیگر باید بگوییم که قاصدک 24 هویت و اعتبار خود را از موارد زیر کسب کرده است:

ارائه انواع بلیط هواپیما(اعم از چارتر و سیستمی) در کلیه مسیرهای داخلی و خارجی، 
ارائه انواع بلیط قطار در کلاس ها و مسیرهای مختلف داخلی، 
ارائه انواع بلیط اتوبوس با امکان مشاهده چینش صندلی ها، 
امکان رزرو بلیط هواپیما و قطار از طریق اپلیکیشن به موازات سایت، 
پشتیبانی 24 ساعته و آنلاین از مشتریان خود در صورت بروز هر گونه مشکل، 
امکان رزرو بیمه مسافرتی از طریق معتبرترین شرکت بیمه ای کشور(بیمه سامان)، 
همکاری با شرکت های معتبر هوایی، ریلی و اتوبوسرانی کشور، 
پاسخگویی به سئوالات مسافران در بخش"سئوالات متداول"، 
دادن انتخاب بیشتر به مسافر از طریق سیستم فیلترینگ و مرتب سازی جستجوها و 
انتخاب و ارائه جذاب ترین محتوا در زمینه گردشگری جهت آشنایی با دنیای شگفت انگیز سفر

علی رغم مشکلاتی که در اپلیکیشن و خرید بلیط هواپیما به صورت دو طرفه در سایت قاصدک 24 وجود دارد، تلاش این سایت برای از میان برداشتن مشکلات و به روز کردن خدمات، نشان از پویایی و توجه آن به نیاز مشتریان دارد.

تکتازان پرواز عرش

تکتازان پرواز عرش یکی دیگر از سامانه های ارائه دهنده خدمات مسافرتی است که تمرکز خود را بر روی فروش تورهای مسافرتی داخلی و خارجی، بیمه و اخذ ویزای مسافرتی قرار داده است. در این سایت می توانید محبوب ترین تورهای مسافرتی داخلی و خارجی را جستجو کرده و سفارش دهید.

تورهای داخلی این سایت شامل تور مشهد، کیش و قشم می شود که محبوب ترین مقصدهای داخلی به شمار می روند. با انتخاب مقصد خود، جزئیات تور از پرواز تا طول سفر را مشاهده می کنید. تورهای خارجی تکتازان نیز به مقصد استانبول، گرجستان، تایلند، مالزی، باکو، ارمنستان، آنتالیا، دبی، هندوستان، کوش آداسی، روسیه، چین، مارماریس، بُدروم و سنگاپور هستند.

علاوه بر این برای مسافرانی که قصد دارند بیمه مسافرتی خود را به صورت جداگانه تهیه کنند نیز امکان خرید آن فراهم شده است. از دیگر خدمات مهم تکتازان پرواز عرش که شاید در سایت های دیگر کمتر به آن توجه شده، امکان اخذ انواع ویزای مسافرتی است که از طریق تماس با کارشناسان مجرب و متخصص این سایت مقدور است. اگر بخواهیم به طور خلاصه به مزایای سایت تکتازان پرواز عرش اشاره کنیم، می توانیم موارد زیر را برشماریم:

ارائه تورهای مسافرتی در محبوب ترین و پر طرفدار ترین مقاصد داخلی و خارجی، 
امکان سفارش تورهایی که در سایت به نمایش در نیامده اند، 
توجه به بودجه مسافران از طریق فروش تورها به صورت اقساطی، 
امکان تهیه تورهای لحظه آخری با بهترین و عالی ترین امکانات و برخورداری از تخفیف های 5 تا 50 درصدی، 
برخورداری از پشتیبانی 24 ساعته در تهیه تورهای داخلی و خارجی، 
خرید بیمه مسافرتی سامان که پوشش های بیمه ای متنوعی را به مسافران عرضه می کند، 
اخذ انواع ویزای مسافرتی مانند ویزای شینگن که پس از چهار مرحله ارسال مدارک و اطلاعات پاسپورت، تأیید کارشناسان آژانس و واریز وجه صورت می گیرد، 
مقایسه تورهای تکتازان پرواز عرش با سایت های دیگر، نشان از ارزان تر بودن قیمت آنها دارد. 

تکتازان پرواز عرش در عرصه فروش تورهای مسافرتی داخلی و خارجی، یکی از معتبرترین سایت ها به شمار می رود. با این حال عدم فروش آنلاین تورهای مسافرتی را می توان یکی از معایب آن دانست که البته

جااینجاس

جااینجاس یکی از کامل ترین سایت هایی است که به رزرو آنلاین هتل های داخلی می پردازد. در این سایت کلیه اقامتگاه ها از هتل های چند ستاره تا مهمانسرا و اقامتگاه بومگردی در شهرهای مختلف ایران در اختیار مسافران قرار گرفته اند. وارد کردن مقصد و مدت اقامت تنها کاری است که با ورود به این سایت انجام دهید. پس از آن اقامتگاه ها با جزئیات برای شما به نمایش درخواهند آمد و شما وارد مرحله آخر که رزرو آنلاین است، خواهید شد.

در بخش راهنمای رزرو که در قسمت بالای صفحه وجود دارد، نحوه رزرو هتل برای شما با تصویر شرح داده شده و از طریق وارد کردن کد رزرو(که بعد از رزرو اتاق به شما داده می شود) و شماره همراه خود می توانید به پیگیری سفارش خود بپردازید. در مجموع مشتریان دلایل استقبال از سایت جااینجاس برای رزرو هتل های داخلی را در موارد زیر خلاصه می کنند:

امکان رزرو صد درصد آنلاین تمام انواع هتل ها در تمام شهرهای ایران، 
معرفی دقیق و کامل هتل ها شامل امکانات، موقعیت مکانی، دوری و نزدیکی به جاذبه های دیدنی شهر، قوانین و تصاویر اتاق ها، 
امکان مرتب سازی جستجوها بر اساس فاکتورهایی چون محبوبیت، تعداد ستاره، بالاترین تخفیف و غیره، 
ارائه قیمت های معقول و مناسب در مقایسه با سایت های دیگر رزرو آنلاین هتل، 
برخورداری از کمک های آنلاین و 24 ساعته تیم پشتیبانی 
امکان پیگیری رزروهای خود از طریق بخش پیگیری سفارش و وارد کردن کد رزرو و شماره تلفن همراه، 
دریافت واچر(تأییدیه رزرو) آنی بلافاصله پس از رزرو اتاق 
ارائه محتواهای جالب و جذاب در حوزه گردشگری.

جااینجاس در زمینه رزرو هتل های داخلی امکانات متنوعی را در اختیار میهمانان خود قرار می دهد. با این حال خدمات این سایت تنها به رزرو هتل های داخلی محدود می شود و شاید بتوان این را یکی از معایب سایت دانست.

سیمرغ 24

سیمرغ 24 از دیگر سایت های خرید آنلاین بلیط هواپیما و بیمه مسافرتی است. در این سایت قابلیت رزرو انواع بلیط هواپیما اعم از چارتر و سیستمی در اختیار مشتریان قرار گرفته است. اگرچه بلیط های سیمرغ 24 تنها داخلی هستند، اما تمام شهرهای ایران را پوشش می دهند. با درج مبدأ، مقصد و تاریخ سفر، کلیه بلیط های موجود به نمایش در می آیند و شما می توانید از میان آنها دست به انتخاب بزنید. اگرچه محدود شدن خدمات این سایت به فروش بلیط داخلی را می توان به نوعی از معایب این سایت به شمار آورد.

امکان فیلتر بر اساس قیمت، نوع بلیط، ساعت پرواز و شرکت هوایی، 
حضور شرکت های هوایی معتبر از ماهان و ایران ایر تا تابان و معراج، 
ارائه بلیط های ارزان، چارتر و لحظه آخری، 
پرداخت آنلاین و دریافت بلیط در ایمیل شخصی، 
پشتیبانی 24 ساعته و فروش بیمه مسافرتی خدماتی هستند که در سیمرغ 24 می توانید از آنها بهره مند شوید.

2121

کد خبر 1250352