نقوی‌حسینی: گزارش نقض حقوق بشر در آمریکا تقدیم هیات رییسه می‌شود

ایرنا نوشت: عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از تهیه گزارشی از عملکرد حقوق بشر آمریکا توسط این کمیسیون خبر داد و گفت: گزارش جامعی از نقض حقوق بشر در آمریکا تهیه شده که این گزارش جهت قرائت در صحن مجلس تقدیم هیات رییسه مجلس شد.

سیدحسین نقوی حسینی درباره جلسه امروز دوشنبه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود:در جلسه امروز گزارش جامعی که از نقض حقوق بشر در آمریکا تهیه شده است در دستور کار این کمیسیون قرارگرفت که بنا شد این گزارش به هیات رییسه جهت قرائت در صحن مجلس ارایه شود.

وی یادآور شد: آمریکایی ها به طور مستمر و روزانه در اقصی نقاط دنیا و حتی در کشور خودشان مشغول به نقض حقوق بشر هستند و رفتارهای خصمانه آنها در نقض حقوق بشر مشهود است و شواهد و مدارک زیادی وجود دارد که نمونه بارز آن تحریم حساب های هلال احمر و جلوگیری از کمک های بشردوستانه سازمان های مردم نهاد کشورهای دیگر در کمک به حادثه سیل زدگان کشورمان بود که این اقدام علیه بشریت است و نقض آشکار حقوق بشر محسوب می شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در ادامه جلسه امروز طرح دوفوریتی اقدام متقابل با آمریکا مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در پی تشکیل کمیته ای از طرف این کمیسیون برای بررسی طرح اقدام متقابل آمریکا ، این کمیته امروز صبح با حضور دستگاه های مختلف جلسه تشکیل داد. همه طرح ها و پیشنهادات و نظرات هم دستگاه ها و هم پیشنهادهای رسیده از طرف نمایندگان مورد بررسی قرار گرفت و نهایتا طرح در 12 ماده به تصویب کمیته رسید.

نقوی حسینی ادامه داد: بعدازظهر طرح مصوب کمیته به صحن کمیسیون آمد و کمیسیون هم با اصلاحاتی در آن طرح را به تصویب رساند و گزارش نهایی کمیسیون تهیه و تقدیم هیات رییسه شد که به احتمال زیاد در دستور اول فردای مجلس قرار بگیرد.


نماینده مردم ورامین در مجلس گفت: مهمترین بند این طرح ماده یک است که اعلام شده با توجه به اقدام خصمانه دولت آمریکا که اقدامی بر خلاف همه موازین بین المللی مبنی بر قرار گرفتن سپاه در لیست گروه های تروریستی است، مجلس شورای اسلامی هم سنتکام یا همان فرماندهی مرکزی آمریکایی ها در غرب آسیا را به عنوان گروه تروریستی اعلام کرده است.

وی افزود: در بندهای دیگر هم تکالیف و وظایف دستگاه های مختلف از جمله وزارت خارجه، اطلاعات ، اطلاعات سپاه، ارتش و نیروهای مسلح را در ارتباط با اجرای این قانون مشخص کرده است .

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: یکی دیگر از نکات مهم طرح این است که هر شخص حقیقی و حقوقی و تمامی کشورهایی که در راستای اجرای مصوبه دولت آمریکا گام بردارد حتما با عمل متقابل جمهوری اسلامی ایران روبرو خواهند شد.
۲۳۲۱۲

کد خبر 1250472

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =