فرمانده ارتش: تلاش مذبوحانه دشمن درباره سپاه خللی در عزم نیروهای انقلاب ایجاد نمی‌کند

سرلشکر موسوی گفت: تلاش‌های مذبوحانه دشمنان ما مثل تصمیمی که درباره سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گرفتند، هیچ خللی در عزم نیروهای انقلاب اسلامی ایجاد نخواهد کرد.

به گزارش خبرآنلاین، به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم هشتمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت با انتشار و رونمایی از تقریظ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی بر کتاب «در کمین گل سرخ»  اظهار داشت: روز جوان و روز ارتش جمهوری اسلامی ایران را خدمت همه شما تبریک و تهنیت عرض می‌کنم. به نویسنده این کتاب ارزشمند تبریک می‌گویم؛ خوشبختانه کتاب ترجمه هم شده و در حداقل سی کشور جهان مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: وقتی که تاریخ را مرور می‌کنیم، به اسامی زنان و مردان بزرگی می‌رسیم که نه تنها در زمانه خود تأثیر داشتند بلکه بعد از رفتنشان هم تاثیرگذار بوده‌اند. البته در برخی برهه‌ها تعداد این شخصیت‌ها انگشت شمارند.

سرلشکر موسوی گفت: بعد از ظهور اسلام، شخصیت‌های برجسته‌ای حاضر شدند که ما به آن‌ها تأسی می‌کنیم. دوران بعد از انقلاب اسلامی هم اینگونه است؛ بخش اعظم آن انسان های اثرگذار به دوران دفاع مقدس مربوط می‌شود.

فرمانده کل ارتش تصریح کرد: لقمه حلال، شیر پاک، تلاش شخصی همه و همه در معرفی یک شخص و برجسته بودن او در دوران مختلف تاثیر دارد. خلوص در بندگی، دلیل جایگاه رفیع شهید صیاد شیرازی است. این خلوص در بندگی خداست که اینچنین به انسان عزت می‌دهد. این خلوص تشخیص و شناخت درست عمل کردن و به موقع عمل کردن را به انسان می‌دهد. این ویژگی‌ها را به دفعات در شهید صیاد شیرازی دیده ایم.

وی افزود: شهید صیاد شیرازی هنوز هم به شاگردانش انگیزه می‌دهد. در همین ماجرای سیل می‌بینید که نیروهای ما اولین امدادگر یا از اولین امدادگران بودند. یکی از دلایل آن تأسی به شیوه زندگی و خدمت شهید صیاد شیرازی بود.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز اکثر فرماندهان ما کسانی هستند که روش‌های مورد نظر را مستقیم از شهید صیاد شیرازی شنیده اند. در دانشگاه افسری ما جوان‌هایی هستند که شهید صیاد شیرازی را از نزدیک ندیدند، اما الگو و یا یکی از الگوهایشان شهید صیاد شیرازی است.

سرلشکر موسوی تأکید کرد: فرماندهان ما با خود می‌گویند الان که سیل رخ داده، اگر شهید صیاد شیرازی بود، چه می‌کرد؟ می‌گویند آستین‌ها را بالا می‌زد و وارد میدان می‌شد. این شجره طیبه ادامه دارد. رهروان شهید صیاد شیرازی این راه را طی می‌کردند و با فرماندهی مقام معظم رهبری تا ظهور امام زمان (عج) ادامه می‌دهند.

فرمانده کل ارتش در پایان اذعان کرد: تلاش‌های مذبوحانه دشمنان ما مثل تصمیمی که درباره سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گرفتند، هیچ خللی در عزم نیروهای انقلاب اسلامی ایجاد نخواهد کرد.

۲۱۴۲۱۲

کد خبر 1250838

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =