ترامپ فینالیست‌ها را اعلام کرد: برنی دیوانه و جوزف خواب‌آلود!

ترامپ با حمله به رقیبان خود رسما کارزار انتخاباتی را آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا طبق همیشه با توئیتر به منتقدان و رقیبان خود حمله ور شد و با کلماتی غیر دیپلماتیک و خارج از عرف سیاسی آنها را خطاب قرار داد.

کمتر از یک سال دیگر به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی مانده است. نتایج نظرسنجی ها حاکی از آن است که سندرز آرای چشمگیری دارد و همین امر ترامپ را خشمگین کرده است. رئیس جمهور جنجالی آمریکا که که در کارزار انتخاباتی ۲۰۱۶ بسیار جنجال به پا کرد و در نهایت پیروز این کارزار شد ، امروز نیز با توئیت های خود رسما وارد کارزار ۲۰۲۰ شد.

ترامپ در توئیت های معروف خود درباره کاندیدهای انتخابات که رقیبان سرسخت او معرفی شده اند هرکدام را با عنوانی لقب قرار داد و نوشت: سندرز دیوانه است و جوزف بایدن خواب آلود!

به گزارش شبکه خبری فاکس نیوز رییس جمهور آمریکا در سری توییت‌هایی خود سناتور برنی سندرز، کاندیدای حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آتی آمریکا را هدف گرفت، وی را فردی «دیوانه» تلقی کرد و بر ثروت این سناتور نیز دست گذاشت.

 ترامپ در توئیتی از برنی سندرز دیوانه و جو بایدن خواب‌آلود به عنوان دو رقیب نهایی برای حضور در انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری یاد کرد. و حدس زد این دو نفر می‌خواهند جلوی کسی که بهترین اقتصاد را به مردم آمریکا {و البته سایر فاکتورهای پیروزمندانه} داده، بایستند! و در پایان آرزو کرد خداوند به آنها آرامش عطا کند!

رئیس کاخ سفید در توئیتی دیگر به برنی سندرز تاخت و درباره اظهارنامه مالیاتی وی نوشت.

به گزارش فاکس نیوز ترامپ در توئیتی دیگر نوشت: بسیاری از طرفداران ترامپ با پلاکاردهایی که بر روی آنها نوشته شده بود «مرسی رییس جمهور ترامپ» بیرون از استودیوی شبکه فاکس نیوز در شهر بتلهم ایالت پنسیلوانیا در جریان مصاحبه این شبکه با برنی سندرز دیوانه ایستاده بودند. شکایت اصلی این است که چرا استودیو را تنها با طرفداران برنی سندرز پر کرده بودند و طرفداران ترامپ بیرون از استودیو ایستاده بودند. مشکل شبکه فاکس نیوز چه چیزی است؟

پس از آنکه سندرز اخیراً افشا کرد که از مزایای پرفروش‌ترین کتابش یک میلیونر شده است، ترامپ در توییت دیگر خود، ثروت این سناتور را هدف گرفت.

رییس جمهور آمریکا نوشت: برنی سندرز و همسرش باید مالیات پیش از روی کار آمدن من درخصوص درآمد ۶۰۰ هزار دلاری‌شان را بپردازند. او همیشه از کاهش بزرگ مالیات شکایت می‌کرد به جز زمان‌هایی که این مساله به نفع‌اش بود. آنها به دلیل روی کار آمدن ترامپ سود کردند، درست مثل بسیاری دیگر از افراد و این اتفاق خوبی است نه بد.

رییس جمهور آمریکا همچنین در توییت دیگری پیش‌بینی کرد که سندرز و جو بایدن، معاون سابق رییس جمهور آمریکا که به عنوان نامزدهای پیشتاز در بین کاندیداهای حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری آتی ظاهر شده‌اند، احتمالاً دو فینالیست نهایی برای مبارزه علیه "بهترین اقتصاد در تاریخ کشور آمریکا" خواهند بود.

ترامپ نوشت: من معتقدم برنی سندرز دیوانه و جو بایدن خواب آلود به عنوان دو فینالیست نهایی در مقابل بهترین اقتصاد کشورمان و بسیاری دیگر از اتفاق‌های خوب رقابت خواهند کرد. من آماده مبارزه با هر رقیبی هستم، خداوند آنها را بیامرزد.

این انتقادات ترامپ در حالی مطرح شد که جدیدترین نظرسنجی پایگاه انرسون نشان می‌دهد که برنی سندرز پیشتاز رقابت‌هاست به طوری که سندرز با کسب ۲۹ درصد از آرای شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی در جایگاه نخست و بایدن در جایگاه دوم قرار گرفته است.

اما ترامپ در حالی سندرز را به فساد مالی متهم می کند که کنگره آمریکا برای دستیابی به اظهارنامه های مالیاتی «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری این کشور، از استدلال های محکمی برخوردار است، اما با نبرد قضایی بلندمدتی رو به رو خواهد شد که ممکن است تا انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰میلادی طول بکشد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، مقام های حزب دمکرات آمریکا که کنترل مجلس نمایندگان را در اختیار دارند، به تازگی فشار بر ترامپ به منظور انتشار اظهارنامه های مالیاتی اش از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ میلادی را افزایش داده اند، روندی که به گفته کارشناسان حقوقی، ممکن است در مورد تعاملات تجاری رئیس جمهوری این کشور شفاف سازی کند.

«ریچارد نیل» رئیس کمیته امور مالی مجلس نمایندگان آمریکا به سازمان خدمات درآمد داخلی این کشور تا روز ۲۳ آوریل (۳ اردیبهشت ماه) زمان داده است تا اظهارنامه های مالیاتی ترامپ را منتشر کند.

نیل در نامه ای به «چارلز رتیگ» کمیسر سازمان خدمات درآمد داخلی آمریکا اعلام کرد که عمل نکردن این نهاد مالیاتی به این مهلت، به منزله رد درخواست وی خواهد بود.

در همین حال، «ویلیام کانسووی» وکیل شخصی ترامپ روز دوشنبه در نامه ای به وزارت خزانه داری آمریکا، کمیته نیل را به استفاده از ابزار تحقیقاتی اش برای اقدام تلافی جویانه و غیرقانونی علیه یک مخالف سیاسی متهم کرد.

به گفته کارشناسان حقوقی، نمایندگان آمریکایی می توانند با مراجعه به دادگاه، از قضات بخواهند دستور انتشار اظهارنامه های مالیاتی ترامپ را صادر کنند، اما این فرآیند ممکن است به آرامی پیش رود و به موضوعی در انتخابات ۲۰۲۰ تبدیل شود.

«استیون روزنتال» وکیل امور مالیاتی در مرکز سیاست مالیاتی «بروکینگز» پیش بینی کرد که ترامپ در هر فرصتی از ارائه اظهارنامه های مالیاتی اش طفره می رود، که این تاخیر و تعلل، در حکم پیروزی برای وی است.
به موجب قانون مصوب سال ۱۹۲۴، سازمان خدمات درآمد داخلی موظف است اظهارنامه های مالیاتی مورد درخواست رئیس کمیته امور مالی مجلس نمایندگان آمریکا را فراهم کند.

با این حال، کارشناسان می گویند کنگره از قدرتی نامحدود برای درخواست اظهارنامه های مالیاتی ترامپ برخوردار نیست.

کارشناسان حقوقی با استناد به حکم صادره در سال ۱۹۵۷ از سوی دادگاه عالی آمریکا یادآور شدند که چنانچه کنگره به قانون مصوب سال ۱۹۲۴ متوسل شود، باید با هدف مشروع قانونی عمل کند.

دادگاه عالی آمریکا در حکم صادره در سال ۱۹۵۷اعلام کرد که کنگره یک نهاد اجرای قانون نیست که بتواند درصدد دستیابی به اطلاعاتی برای افشای جرم شود.

ترامپ در جریان کارزار انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا از انتشار اظهارنامه های مالیاتی خود خودداری کرد و از آن زمان به بعد، به بهانه اینکه اظهارنامه های مالیاتی اش تحت حسابرسی سازمان خدمات درآمد داخلی آمریکاست، به این روند ادامه داده است.

ترامپ مالکیت خود بر بخش های بسیاری چون زمین های گلف، هتل ها، برج ترامپ در نیویورک و عمارت اعیانی خود در مارالاگوی فلوریدا را حفظ کرده است.
 

۳۱۰۳۱۰

کد خبر 1250999

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =