کولیوند: بیش از نیمی از مدارس استان البرز فرسوده هستند

فارس نوشت: رئیس کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس با بیان اینکه بیش از نیمی از مدارس استان البرز فرسوده و نیازمند بازسازی هستند، گفت: آموزش و پرورش رکن اصلی مجلس و دولت برای تربیت قشر جوان و داشتن جامعه موفق است.

محمدجواد کولیوند، رئیس کمیسیون شوراها و  امور داخلی مجلس مجلس عصر امروز در شورای آموزش و پرورش استان البرز گفت: حوزه آموزش و پرورش استان البرز با هدف احیاء و بازسازی مدارس نیازمند توجه جدی است چرا که ۵۰ درصد از مدارس این استان فرسوده است.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی افزود: باید نگاه هزینه ای از حوزه آموزش و پرورش گرفته شود و تنها به ویژگی تربیت و آموزش قشر جوان در این مجموعه توجه داشته باشیم، چرا که آموزش و پرورش رکن اصلی مجلس و دولت برای تربیت قشر جوان و داشتن جامعه موفق است.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در بخش دیگری از سخنان خود به شعار سال اشاره کرد و یادآور شد: راه تحقق شعار سال دوری از نفاق و تقویت اتحاد میان آحاد جامعه است.

کولیوند با تأکید بر اینکه ادارات و نهادهای مختلف البرز از حرکت جزیره ای بپرهیزند، اظهار کرد: برای مثال می توان گفت یکی از راه های تحقق شعار سال مقابله چند مدیریتی بودن گمرک و خارج شدن از حالت ایستگاهی است.

وی با اشاره به اینکه تمامی وزارتخانه ها موظف هستند تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری مصرف داخلی خود را افزایش دهند،گفت: رونق تولید تنها در حوزه صنعت نیست و بخش کشاورزی نیز جزء این مهم خواهد بود.

نماینده مردم کرج در مجلس اضافه کرد: پنج مرحله همچون تعیین تکلیف شرایط پرداخت مالیات ها_ بهبود شرایط تسهیلات بانکی _ رسیدگی و اصلاح قانون تأمین اجتماعی و  بیمه می تواند به تحقق شعار سال کمک کند.

وی در رابطه با تقویت صنعت خودرو سازی در استان البرز بیان کرد: اگر دولت در این حوزه دخالت نکند بدون شک رقابت میان بخش خصوصی افزایش خواهد یافت و شاهد تقویت این حوزه خواهیم بود.

طی این نشست، نماینده مجلس شورای اسلامی البرز بر لزوم امدادرسانی به سیل زدگان به ویژه دانش آموزان اشاره کرد و گفت: استان البرز به عنوان استان معین لرستان در حوزه آموزش و پرورش انتخاب شده است.

۴۶

کد خبر 1251115

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =