۷۰۰۰ ارتشی در کمک‌رسانی به سیل‌زدگان لرستانی حضور داشتند

ایرنا نوشت: فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ گفت: هفت هزار نفر از ارتشیان به سیل زدگان لرستان خدمت رسانی کردند.

امیر سرتیپ دوم ستاد 'مراد خوش کنار' روز چهارشنبه اظهارداشت: کارآمدی ارتش در زلزله کرمانشاه و سیل اخیر در کشور قابل ارزش است.

وی با تاکید بر این که در موج اول بارندگی در لرستان از سوم فروردین تمامی امکانات امدادرسانی در همان ساعت اولیه ارسال شد، ادامه داد: در موج دوم بارندگی‌ها بنا به درخواست فرماندار نورآباد نفربرهای ارتش به این شهرستان اعزام شد کما این که در درود و بروجرد هم پادگان مهندسی ۴۱۱ با تمام امکانات در کنار مردم بودند و در ایجاد سیل بند تعداد زیادی از روستاها را از غرق شدن نجات دادند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ با بیان این که در ۱۳ فروردین ستاد بحران ارتش در پلدختر تشکیل شد، اضافه کرد:هفت هزار نیروی ارتش در سیل اخیر حضور داشتند به طوری که امکانات ۴۰۰ دستگاه خودروی ارتش در اختیار مردم قرار گرفت.

امیر خوش‌ کنار انجام ۴۲۰ ساعت پرواز توسط بالگرد های هوانیروز ارتش را از دیگر فعالیت‌های ارتش به سیل‌زدگان پلدختر و معمولان برشمرد.

وی به برپایی بیمارستان های صحرایی ارتش در پلدختر و معمولان ارشاره کرد و ادامه داد: در این بیمارستان‌ها ۲۱ هزار نفر طبابت شده و ۶۰۰ میلیون دارو توزیع شد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ ساخت پل اصلی شهر پلدختر در ۴۸ ساعت و امدادرسانی به روستاهای چم‌مهر و کونانی با استفاده از قایق های موتوری را از دیگر اقدامات نیروی زمینی ارتش برای کمک به سیل زدگان لرستان دانست.

امیر خوش کنار خاطرنشان کرد: تعداد چهار کمپ در روستای چم مهر ایجاد و راه‌های دسترسی ایجاد شد این در حالی است که ۴۰۰ خانوار سیل زده در مساجد و حسینیه منازل سازمانی لشگر ۸۴ اسکان داده شد.

بر اثر سیل روز دوشنبه ۱۲ فروردین در لرستان رودخانه های این استان در شهرستان های مختلف طغیان و سد مروک درود نیز سرریز کرد. ستاد مدیریت بحران استان قبل از وقوع سیل اطلاع رسانی وسیعی را انجام داد و به صدها هزار نفر از اهالی هشدار داده شد منزل خود را ترک کنند.

برآورد اولیه خسارت سیل در لرستان ۳۷۰۰ میلیارد تومان است و \یش بینی می شود تا ۱۰ هزار میلیارد تومان افزایش یابد.
 

۶۰۲۳۱

کد خبر 1251209

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =