۰ نفر
۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۸
حشد الشعبی مانع غرق شدن ۶۰۰ چاه نفتی عراق شد

ایرنا نوشت: نماینده استان میسان در پارلمان عراق گفت که مشارکت سازمان بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) در عملیات امداد و کمک رسانی در جریان بحران سیل های اخیر عراق در طی هفته های گذشته باعث حفاظت از ۶۰۰ حلقه چاه نفت در استان های بصره و میسان در برابر سیلاب شد.

کریم المحمداوی در اظهاراتی رسانه ای روز چهارشنبه با تقدیر از نقش الحشد الشعبی در مهار سیلاب در نقاط مختلف عراق در کنار سایر نهادهای مسئول گفت: نیروی بسیج مردمی همانطور که در مبارزه با گروهک تروریستی تکفیری داعش خوش درخشید در جریان سیلاب های اخیر نیز توانست نقش موثری در کاهش خسارات سیلاب ایفا کند. 

وی گفت: الحشد الشعبی از طریق ایجاد سدهای خاکی و سایر اقدامات فنی و مهندسی، نقش برجسته ای در مقابله با سیلاب های اخیر داشت که استان های جنوبی عراق به ویژه استان های میسان، بصره و واسط با آن مواجهه شدند. 

وی افزود: تلاش بخش فنی مهندسی الحشدالشعبی از ۶۰۰ چاه نفتی در منطقه الجکه، الکحلاء و المشرح در استان میسان و میدان های نفتی مجنون بصره که در معرض غرق شدن در سیلاب بودند، حفاظت کرد.

المحمداوی گفت: این اقدام از رسیدن سیلاب ها به میدان های نفتی که باعث توقف تولید نفت تا یک سال و بیشتر می شد ممانعت کرد.وی افزود: نیروی بسیج مردمی علاوه بر بکارگیری تمام امکانات برای لایروبی رودخانه ها و تغییر مسیر سیلاب برای عدم ورود آن به مناطق مسکونی، در عملیات جابجایی خانواده های آسیب دیده یا در معرض آسیب از سیلاب نیز اقدامات بسیاری انجام داد. 

در همین حال نیروهای الحشد الشعبی روز سه شنبه اقدام به نصب چادرهای امدادی و ارائه کمک به خانواده های آسیب دیده در جریان سیل اخیر در بصره کردند.

یکی از فرماندهان الحشدالشعبی پیشتر از حالت آماده باش بخش فنی مهندسی این نیرو تا پایان خطرات سیلاب در استان های مختلف عراق خبر داد و همچنین گفت: چهار مقر موقت در کشور برای مقابله با سیلاب برپا شده است.

سازمان الحشد الشعبی عراق با فروکش کردن خطرات سیلاب در عراق، از چند روز پیش تاکنون در چندین نوبت تعدادی از تجهیزات راهسازی و سایر تجهیزات و کمک های لازم و همچنین هدایایی مردمی عراق را به مناطق سیلزده ایران ارسال کرده است. این اعزام ها با هماهنگی دولت های دو کشور و در چارچوب همکاری های مختلف میان تهران و بغداد انجام شده است. 

۲۳۲۳
کد خبر 1251223

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =