تکذیب موج سازی تل آویو توسط مسکو : جسد جاسوس تحویل ندادیم

مهر نوشت: وزارت امور خارجه روسیه با انتشار بیانیه ای خبر رسانه های رژیم صهیونیستی درخصوص تحویل جسد جاسوس این رژیم در سوریه به اسرائیل را رد کرد.

به نقل از ریانووستی، وزارت امور خارجه روسیه تحویل جسد جاسوس اسرائیل در سوریه به اسرائیل را تکذیب کرد.وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای گفت: مسکو قاطعانه، شایعات تعدادی از رسانه‌های اسرائیلی که ادعا کرده اند روسیه جسد، «الی کوهن» جاسوس موساد در دمشق که در سال ۱۹۶۵ در سوریه اعدام شد، به اسرائیل تحویل داده است را رد می‌کند.
وزارت امور خارجه روسیه افزود: انگیزه آنها برای انتشار چنین اطلاعات غلط، و همچنین اینکه چه کسی مخاطب آن است، نامفهوم است. ما از اسرائیلی‌ها از جمله روزنامه نگاران می‌خواهیم که در هنگام رسیدگی به چنین مسائلی، بسیار حساس، حرفه‌ای و صادقانه عمل کنند. مسئولیت عواقب منفی این اقدام بر عهده سازندگان آن است.
گفتنی است که رسانه‌های رژیم صهیونیستی روز دوشنبه اعلام کردند که گزارش‌های تأیید نشده‌ای وجود دارد مبنی بر اینکه جسد الی کوهن جاسوس شناخته شده رژیم صهیونیستی برای تحویل به تل‌آویو، از سوریه به روسیه منتقل شده است. کوهن از اعضای سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی بود که در دهه ۱۹۶۰ و ۷۰ میلادی توانست با جا زدن خود به عنوان یک سوری، در رده‌های ارشد وزارت دفاع سوریه نفوذ کند. در سال ۱۹۶۵ پس از آنکه معلوم شد کوهن عضو موساد است، او در میدان مرکزی دمشق اعدام شد.
2323
کد خبر 1251266

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =