۱۲۰ زائر بار اولی از محل موقوفات استان آذربایجان شرقی به عتبات عالیات اعزام شدند

مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی از اعزام ۱۲۰ زائر بار اولی به عتبات عالیات خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از تبریزبه نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی، حجت الاسلام علی مصائبی، مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی خبر داد: ۱۲۰ نفر زائر بار اولی از بین کسانی که تاکنون به زیارت عتبات عالیات مشرف نشده بودند، در قالب سه کاروان از محل اجرای نیات واقفین خیر اندیش از طرف اداره کل اوقاف و امورخیریه استان آذربایجان شرقی برای زیارت عتبات عالیات اعزام شدند.

وی با بیان اینکه اعزام همه ساله زائران بار اولی به عتبات عالیات بخشی از اجرای نیت واقفین به شمار می رود، اظهار کرد: این نیت از سوی واقفان خیراندیش به ویژه واقفی به نام خانم خیرالنساء بوده که بخشی از نیات این موقوفه اعزام افراد نیازمند و ناتوان به عتبات عالیات است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی در خصوص این موقوفه بیان کرد: این وقف حدود ۲۰۰ سال پیش انجام شده ولی امروز با توجه به شرایط موقوفه و لزوم اجرای نیت آن، نام  این واقف همچنان زنده است.

وی در ادامه  اذعان داشت: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی هرساله در بحث اعزام کاروان عتبات عالیات، اطعام، قرآن خوانی  و موارد مختلفی که در وقف نامه های واقفین ذکر شده نسبت به اجرای نیت واقفان به نحو احسن کارها را اجرایی می کند.  

مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با مستاجرین موقوفات افزود: خوشا به حال کسانی که مستاجرین موقوفات هستند و اجاره ای که از طریق آنها پرداخت می شود در راستای کارهای خیر هزینه می شود  که این توفیق بزرگی به شمار می رود.

حجت الاسلام مصائبی ادامه داد: اگر همه مستاجرین موقوفات نسبت به تعهداتشان عمل کنند و اجور خود را به موقع بپردازند، هم موجب تصریح در اجرای نیات  توسط ادارات اوقاف شده و هم خودشان در ثواب آن شریک می شوند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امیدواریم همه ما نیز توفیق و توانایی انجام کارهای خیر را داشته باشیم تا توشه ای به عنوان باقیات الصالحات از خود برجای بگذاریم.

46

کد خبر 1251424

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =