وزارت دادگستری آمریکا گزارش مولر را منتشر کرد

مهر نوشت: وزارت دادگستری امریکا گزارش مولر بازرس ویژه تحقیقات در خصوص دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را منتشر کرد.

 به نقل از رویترز، نسخه تعدیل شده گزارش مولر بازرس ویژه تحقیقات در خصوص دخالت ادعایی روسیه در انتخابات امریکا که وعده انتشار آن داده شده بود امروز منتشر شد.

مولر معتقد است اختیار احضار ترامپ را داشت هرچند این کار نکرد. دادستان‌های تحقیقات، ترامپ را احضار نکردند زیرا موجب «تأخیر عمده» در تحقیقات می‌شد.

در گزارش بازپرس ویژه آمریکا درباره تحقیقات روسیه آمده است وکلا قادر به حصول رأی درباره مساله انسداد اجرای عدالت توسط ترامپ نبودند. ترامپ از مدیر سابق ستاد انتخاباتی خود خواسته بود از جف سشنزدادستان کل سابق آمریکا بخواهد اعلام کند تحقیقات روسیه بسیار غیرمنصفانه است.

بعد از افشای تحقیقات از ستاد انتخاباتی ترامپ توسط رابرت کومی مدیر سابق اف بی آی در کنگره، ترامپ به کرات از دان مک گانمشاور خود خواسته بود در وزارت دادگستری مداخله کند.

پیش از این «ویلیام بار» دادستان کل آمریکا، در نشستی در کنگره از سوی برخی دموکرات‌ها در مورد انتشار نهایی گزارش بازرس مولر با پرسش‌هایی روبرو شد از همین رو اعلام کرد که نسخه ویرایش شده گزارش را منتشر می‌کند.

دموکرات‌ها نسبت به این مساله که ممکن است ویلیام بار برای نشان دادن جلوه‌ای بهتر از دونالد ترامپ، گزارش مولر را به گونه دیگری ارائه کند، تردید دارند.

ویلیام بار در این نشست گفت: طی یک هفته این گزارش را برای عموم منتشر خواهم کرد سپس با رؤسای کمیته‌های قضائی سنا و مجلس نمایندگان در رابطه با درخواست‌های دیگر در این زمینه مذاکراتی خواهم داشت.

رابرت مولر بازرس ویژه پرونده مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ در آمریکا، در روزهای پایانی ماه مارس (فروردین ماه) گزارش ۴۰۰ صفحه‌ای خود را برای ویلیام بار فرستاد.

ویلیام بار پس از دریافت این گزارش، طی نامه‌ای نتایج کلی آن را با نمایندگان کنگره آمریکا به اشتراک گذاشت. در این نامه آمده بود که بازرس ویژه در تحقیقات خود به مدرکی دال بر تبانی تیم انتخاباتی ترامپ یا افراد مرتبط با آن با روسیه در تلاش‌های خود برای اثرگذاری بر نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶، دست نیافته است.

2323

کد خبر 1251474

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۷:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
  1 1
  پس تكليف رسانه ها وافرادى كه درايران اروپا وامريكا ترامپ را متهم به همدستى با پوتين وتغيير نتيجه انتخابات ميكردند چه ميشود جالب اينجا كه همين رسانه ها وافراد دروغگو به بهانه هاى واهى هرروز مارا به شكل مسخره اى متهم ميكنند ودرعوض ميگفتند امريكا اقا امريكا خوب وترامپ عامل خارجى و بد بايد منتظرخانم كلينتون بنانيم تا مارا دراغوش بگيرد وفاصله از بين برود
 • بی نام IR ۱۴:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
  0 0
  جالبه هیچ خبری از اظهار نظرهای دوستانی که شیفته رابطه با آمریکا بودند نیست البته این عزیزان مثل گربه معروف اگر از یک وجب ارتفاع هم طاق باز پرتشون کنی باز هم چهار پا روی زمین می نشینند و الان برای خودشون چند تا استدلال جدید که به فکر هیچ آدم ابوالبشری خطور نمی کنه در میاورند و باز هم به یک بهونه ای قصه رو می پیچونند که نه این آمریکا با آمریکای ترامپ متفاوته