۰ نفر
۳۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱
دستمزد هر ساعت کار در اروپا چقدر است؟‌

ایسنا به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا نوشت: بین بیشترین و کمترین متوسط دستمزد کشورهای عضو اتحادیه اروپا حدود ۹ برابر اختلاف وجود دارد!

 تا پایان سال ۲۰۱۸ میلادی متوسط دستمزد پرداختی به شاغلین در ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا، ۲۷ یورو و در منطقه یورو معادل ۳۰.۶ یورو بوده است. در عین حال اختلاف معناداری بین کمترین و بیشترین دستمزدها وجود دارد.

در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا، کمترین دستمزد ساعتی متعلق به بلغارستان با ۵.۴ یورو در هر ساعت است و پس از این کشور، رومانی با ۶.۹ یورو، لیتوانی با ۹ یورو، مجارستان با ۹.۲ یورو و لتونی با ۹.۳ یورو قرار دارند.

دستمزد در اروپا

از سوی دیگر بیشترین متوسط دستمزد ساعتی در سال ۲۰۱۸ متعلق به دانمارک با ۴۳.۵ یورو بوده است و پس از این کشور، لوکزامبورگ با ۴۰.۶ یورو، بلژیک با ۳۹.۷ یورو، سوئد با ۳۶.۶ یورو، هلند با ۳۵.۹ یورو و فرانسه با ۳۵.۸ یورو قرار دارند.

در بین بخش‌های مختلف، کارفرمایان اروپایی در سال ۲۰۱۸ به طور متوسط ۲۷.۴ یورو در بخش صنعت، ۳۳.۲ یورو در بخش خدمات متحمل هزینه ساعتی شده‌اند. هزینه ساعتی شامل دستمزد و هزینه‌های دیگر شده است. هزینه نیروی کار در مجموع معادل ۲۳.۷ درصد از تولیدات ناخالص داخلی اتحادیه اروپا و ۲۵.۶ درصد از حجم تولیدات ناخالص داخلی منطقه یورو بوده است.

لازم به ذکر است منطقه یورو شامل ۱۹ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می‌کنند. اتحادیه اروپا نیز دارای ۲۸ عضو است که شامل ۱۹ کشور عضو منطقه یورو به علاوه انگلیس، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

۲۲۳۲۲۴

کد خبر 1251596

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مومیایی US ۱۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
  0
  یک ساعت حقوق ساعتی کمترین حقوق بگیرشون به اندازه دریافتی یک روز و نیم کارگر ایرانیه ولی خرج جفتشون برابره
 • مومیایی US ۱۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
  0
  یک ساعت حقوق ساعتی کمترین حقوق بگیرشون به اندازه دریافتی یک روز و نیم کارگر ایرانیه ولی خرج جفتشون برابره
 • IR ۱۴:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
  0
  چه عجب. یکبار هم حقوق ها را محاسبه کردید ،لطفا با حقوق خودمون مقایسه کنید تا دیگر اینقدر ارزونی بنزین رو به رخ مردم نکشند
 • IR ۱۴:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
  2
  چرادر این خبر نسبت دستمزدآنها راباایرانی ها نمی سنجید ... فقط وقتی خبر ازسوخت و انرژی است قیمت بنزین رامثل مهرگناه بر پیشانی ملت بدبخت ایران می زنید